Yeni nesil araç kiralama şirketlerinden biri. Normalden farkı araçları günlük kiralamanın dışında saatlik (hatta yarım saatlik de olabiliyor) olarak kiralayabiliyor olmanız. Türkiye'de otokoç firmayı temsil ediyor ve bu konseptte olan tek rakibi de yoyo. İki hafta önceki deneyimlerimi aktarayım sizlere:
Sistem yıllık veya aylık üyelik olarak başlıyor, belli bir miktar para karşılığında :) Sonrasında araçlara giriş için kullanacağınız kart size ulaştırılıyor, isterseniz akıllı cihazlara yüklenen uygulama ile de aracı açıp kullanabiliyorsunuz. İhtiyacınız olan aracın bulunduğu otoparkı tespit edip rezervasyonunuzu yapıyorsunuz. Bundan sonra aracın yanına gidip kartı ön camdaki alana tutarak ya da telefondaki uygulama vasıtası ile açabiliyorsunuz. Geri kalan tek şey torpidodan anahtarı alıp yola çıkmak (yalnız dikkat edin kartı iki defa okuttuysanız immobilizer aracı çalıştırmanıza izin vermiyor). 30 km'ye kadar yakıt vs. ücreti ödemiyorsunuz, sonrasında km başına 50 kuruş (bazılarında 75 kuruş) ödüyorsunuz. Yakıt için opete gidiyorsunuz taşıt tanıma sistemiyle depoyu fulleyip para vermeden gidiyorsunuz (çok hoş bir his yaa), eğer opet yoksa ve almak zorundaysanız cebinizden ödeyip fişini ibraz ettiğinizde geri ödüyorlarmış size. İşiniz uzadıysa vakit kaybetmeden akıllı telefon üzerinden rezervasyonunuzu uzatabiliyorsunuz ya da arayıp 1 lira hizmet bedeliyle birlikte aynı işlemi yapıyorsunuz. İşiniz bittiğinde aracı aldığınız yere bırakıp normal (öğrenci :/ ) hayatınıza devam ediyorsunuz.
Benim için şimdilik uygun geldi. Bu sayede İstanbul trafiğine ilk defa çıkma fırsatı buldum. Tabii o gün TT Arena'da maç olması sebebiyle sinir bozucu trafiğin kilitlenmesiyle de tanışmış oldum.
tümünü gör
ilgili galeri