tata motors'un yaptığı hamledir. hintli otomobil üreticisi, "zica" isimli yeni model araçlarının adını zika virüsünü çağrıştırıyor diye değiştirme kararı almış.

daha yeni delhi'deki otomotiv fuarında tanıtımı bile yapılmamış yepyeni bir modelin adı taaa amerika'da baş gösteren bir virüs yüzünden değiştirilmek zorunda kalıyor.

vay arkadaş!
testi kırılmadan önlemini alan firma. çok gereksiz buldum orası ayrı konu. sen donanım, kalite, dizayn gibi şeylere kafa yorma; sonra kalk eyvah model adı şunu çağrıştırıyor. aynı da değil, benziyor sadece.
İSim önemlidir güzel olmuş dediğim düşünce . Mesela Chevrolet Nova ile ispanyol ülkelerinde No Va ( Gitmez anlamında ) diye dalga geçilebilir ama satışlarını etkilememiştir .
önce markanın adını değiştirsinler dediğim olay. tata ismi çok mu güzel, modelin isminden çekiniyorlar. neden bilmiyorum ama tata dedi mi aklıma direkt kalitesiz bir şeyler geliyor. önyargı kötü ama napalım.
yeni adı tiago olacak model.
şaka bir yana yeni isminin daha çok yakıştığı model olmuştur kanımca.
fakat yine de neresinden bakarsan bak saçma bir hareketti, kabul et tata!
reklamında lionel messi'nin oynadığı araba. böyle bir come back olamaz. bu arabanın ne özelliği var bu kadar yahu. önce adını değiştir, sonra reklamına messi'yi çıkar. markanın geleceği bu modele mi bağlı, gurur meselesi mi yaptılar, anlamadım yani.

edit: video linki
arabayla aynı isme sahip tiago alcantara varken neden messi'yi oynattıklarını anlamadığım reklam filmine sahip marka.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri