YTU Racing, 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Makine Teknolojileri Kulübü bünyesinde, dünyanın öğrenciler arası yapılan en büyük mühendislik yarışması olan, her yıl İngiltere’nin Silverstone yarış pistinde gerçekleşen Formula Student yarışmasına katılmak amacıyla kurulan ekiptir.

2015 yılında Formula Student yarışmasında "YTR02" isimli araç ile birinciliği elde ettiler ve şimdilerde bu aracın bir üst versiyonu "YTR03" için çalışmaktalar.

YTR03'ü Volkan Işık Akademi'de test ettiler ve araç dinamikleri hakkında Volkan Işık'a da danıştılar.

YTU Racing ekibi, yeni aracı ile beraber İngiltere Silverstone ve Almanya Hockenheimring Formula 1 pistlerinde yapılacak Formula Student yarışmalarında ülkemizi temsil edecek. Yeni aracın dikkat çeken özellikleri ise, ikinciye göre 40 kg daha hafif olması, yenilenen süspansiyon sistemi ve motor kalibrasyonu sayesinde 78 beygirlik gücüyle 0’dan 100 km/h hıza 3.5 saniye gibi bir sürede çıkabiliyor olması.

YTR03 karbosan, İngiltere ve Almanya’dan sonra Ekim ayında TOSFED tarafından düzenlenecek olan Otomobil Sporları Festivali’nde piste çıkacak.
ülkemizin otomotiv alanındaki en büyük gurur kaynağı. Helal olsun çocuklar, yolunuz her daim açık olsun.
bir dönem kendileri maddi olarak destekte bulunduğum ekip. aslında çok güzel çocuklardan oluşmaktalar ama ne devlet ne de mezunlar adamların elinden tutmuyorlar. onlar anca islami eriklere falan fon çıksınlar.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri