öküzün önde gidenidir, bencildir, kendinden başkasını pek düşünmez, çünkü yol babasının yoludur. o kapıya genellikle çarpan da gariban motosiklet sürücüsüdür.

motosiklet sürücülerinde hata yok mu derseniz tabii ki var, daha kontrollü ve aralardan geçerken daha dikkatli olmaları gerekiyor ama öyle ayılar var ki tam yanınızdayken ışık hızı ile kapıyı açabiliyorlar.
cinayete teşebbüs gibi harekettir. en sağda olan otomobillerin sağ kapıları açılabilir buna sonsuz saygı duyuyorum, sonuçta yolcu kaldırıma iniyor. ama bunun dışındaki hiç bir yolcu indirme bindirme eyleminin yol tarafında yapılmaması gerekiyor.

En sinir bozucu halleride kaldirimda yururken pat diye onunuze acarlar kapiyi nolur a*minakoyim bakisi attiginizdada sanki arabasinin yanina biz kaldirim yapmisiz gibi bakarlar.
Maldır net.Yazın bu mallarm yüzünden 1 kere düştüm.1 kere de dusuyordum zor kurtardım.Insan bi aynasından bakar dimi
Özellikle bisikletle giderken işimi şansa bırakmayıp , kapılara açılma mesafesi bırakmamı sağlayan insan tipi.
Daha önce kapısı değiştiği için kapının uçup gitmesi umrunda olmayan adamdır.
hasar kaydı takıntısı yoktur.
Başlığın sonundaki "insan" kelimesini oradan alalım dediğim başlıktır.

Genel olarak motorlar için düşünülse bile ben bir bisiklet sevdalısı olarak daha dertliyim bu durumdan bizde korna zilden ibaret altımızdaki motor kadar atik olmadığından kaçma şansımız çok düşük her şey frene ve sezilere bağlı ilerliyor maalesef. Bu sebeple fabrikasyon frenleri aldığınız gibi değiştirin varsa benim gibilere sesleniş yapayım.
Gelişmemiş toplumlarda empati yapma durumu gelişmediği için motosiklete, bisiklete binen kişiler dışında hemen hemen kimsenin dikkat etmeyeceği durumdur. zamanında bu tür durumlara ben de çok takılırdım. ya niye bakmıyorsun aynaya, temde araçtan inip ne yapacaksın diye çok tartıştım, sonuçta elime hiç bir şey geçmedi, daha da beteri bu tür insanlara sinir olup olayın daha da üzerine gidip risk almaya başlıyorsunuz. hiç gerek yok. bu sözlükte dahi iki aracın arasına giren kişi insan olarak görülmek yerine, iki araba arasında ne arıyorsun sorusu ile muhatap olur, sanki kendileri yoncaların tek şerit olan bağlantı yollarında çift sıra ilerlemiyorlarmış gibi.

bu tür durumlarla karşılaşmamak için, her yerde hatta sözlükte dahi defalarca söylediğim şeyi tekrar edeceğim; kaza yaptıktan sonra haklı haksız olmanın hiç bir önemi yok. bu ülkede iki tekere biniyorsan ayık olacaksın. trafikteki herkes senin için bir tehdit unsurudur ve güvenmeyeceksin. ya neden kolunuzu bacağınızı kırma inisiyatifini başkalarına bırakıyorsunuz ki? durma hızında giden araçlar kapı açabilir, mümkün mertebe o araya girmeyin. emniyet şeridi varsa "mantıklı bir hızda" oradan gidin. taksim-osmanbey arası gibi emniyet şeridi olmayan yerlerde en sağdaki aracın sağına girmeyin, hele otobüs dolmuş taksi gibi sürekli yolcu indirip bindiren araçların sağına girmeniz daha kötü zaten yayaların inmesini bekleyeceksiniz. solundan geçin.
aynı zamanda kapıyı sert kapatan kişidir
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri