• / 3
Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından ilk defa düzenlecek olan Yılın Otomobili yarışması için aday otomobiller belli oldu.
İşte aday listesi
100.000 tl'nin altında bir aday göremediğim listedir.

Ne zengin memleketiz arkadaş, ben anlamadım ki bu durumu.
fiat egea, fiat 500x, honda jazz, hyundai tucson -kısmen-, mazda cx-3, opel astra, renault kadjar, skoda superb, ssangyong tivoli gibi 100 bin bareminin altında da arabaların bulunduğu liste.
ocak 2015 ile mart 2016 arasında satışa sunulmuş ve sadece yeni modellerin yer aldığı 18 markadan 22 otomobilin yer aldığı liste. hatta tam liste şu şekilde:

audi a4, bmw 7 serisi, fiat 500x, fiat egea, ford mondeo, ford mustang, honda jazz, hyundai tucson, jaguar xe, kia sorento, land rover discovery sport, mazda cx-3, mercedes glc, mercedes c-coupe, mini clubman, opel astra, renault talisman, renault kadjar, skoda superb, ssangyong tivoli, subaru levorg, volvo xc90.
Türkiye için iyi bir haberdir. Hee bizim gibi tüketicilere ne katkısı olur bilinmez ama Türkiye Otomotiv endüstrinin biraz daha ciddiye alınması için iyi bir şeydir. Adaylar yukarıdaki otomobiller. Umarım yerli otomobillere gereksiz bir torpil işlemez, adil bir karar olur.
ford mustang gibi bir arabanın ülkemizdeki yılın otomobili konseptine neden dahil olduğunu anlayamadığım liste.
Fiat Aegea'nın neredeyse hiç satmamış olmasına rağmen adaylar arasında yer almasına şaşırdım, üstüne bir de Türkiye'de üretiliyor diye yılın otomobili seçilirse hiç şaşırmam.
saçma sapan bir liste.

aynı markanın farklı segmentlerinden modelleri yer alıyor. kategorilendirme yapıldığını da görmedim. ne yapacaksınız yani fiat 500x'e mi vereceksiniz audi a4 varken. her kategoride ödül verecekseniz ayrı. ama hepsini bir kefeye koyup seçim yapmak tamamen listeyi şişirmekten başka bir şey değil.
lüks segmentten gereksiz birçok arabanın yer aldığı adaylar listesi. belki de bu sene ilk olduğundan dikkat çekmek istemişlerdir.
Hangi markanın pr ajansı veya kurumsal iletişimi arayı iyi tutuyorsa o markanın kazanacağını düşündüğüm ödül. Zira aksini düşünmemi sağlayabilecek otomotiv gazetecisi türkiye'de ne yazık ki bir elin parmağını geçmiyor.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir