Yaklaşık 100 yıl önce başarabildiğimiz ancak son 10 yıldır bir türlü başaramadığımız konudur.
Ha geldi ha gelecek diye diye bekletildik, dünyada petrol rezervi bitti biz hala arabayı bitiremedik.
du bakalım şu 2023 bi gelsin belki bi şeyler olur
(bkz: 1923 te atılan gizli imzalar)
Adamlar uzay mekiğini yapalı yüz yıllar oldu, bu süre içerisinde Mars'ta bitki falan yetiştirmeye başladılar ama nasıl olduysa biz bir araba üretemedik.
Bilim ve teknoloji bakanı açıklama yaptı bir aya kadar prototipleri açıklanacak diye. Beklemedeyiz.
"Prototipler şu anda çıktı. Türkiye'nin merak ettiği bu prototiplerin bir iki resmini paylaşma imkanımız olacak" denen araba. 2019 yılından itibaren satışa sunulması planlanıyormuş. Açıklamada: 'biri hatchback, biri sedan, diğeri de sedan fakat birisi benzinli araç, birisi menzili uzatılmış elektrikli araç, birisi de sadece elektrikli araç. Biri menzili uzatılmış elektrikli crossover dediğimiz menzili uzatılmış 'jip' dediğimiz araç, o da şu anda üretiliyor. '
Kabin fotosuna bakılırsa çok dandirik ama olsun başlaması bile güzel.
Kabin fotoğrafı
Cadillac'dan esinlenme değil adeta replikası yapılmış otomobil.
video linki
Gördüğüm kadarıyla kabin Dacia'dan alınma. Zannetmiyorum ki böyle üretilsin, prototip olduğu için almışlardır. Kdv'siz gelecek olan bu arabaları ne kadar ucuza mal edebilirlerse oldukça fazla satar. Ben Chevrolet Cruze'a benzettim.
Dostum yerli araba ürettim diyorsun da bu bildiğin cadillac?!?
Video'yu da hangi mal çektiyse artık, rüzgar sesinden sağır olduk sağolsun. Bu kadar mı kötü tanıtılır bir araba yahu, hiç mi tv izlemediniz?
Hala babayiğit aranıyormuş habere göre. Hiç bir hükümet yandaşı araba üretmeye hevesli değil mi yahu? Asfalt dökmek, duble yol yapmak, yeri gökü inşaat yapmak kolaydı tabi, yatsana bu işin altına yiyorsa?
Cadillac BLS'nin kopyası. İçi dışı aynen duruyor. Bunun neresi yerli Allah aşkına.
  • / 6
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri