• / 2
Arabanızı güneşli bir pazar sabahı yeni yıkatmış ve eve doğru yol almaktasinizdir. Bu sırada önünüzde seyir halinde olan araç ( buna henüz araç diyorum yazımın ilerleyen kısımlarında farklı şekillerde nefret belirtileri ile anabilirim) camını yıkama girişiminde bulunup, ayarsiz olan su fiskiyeleriyle sizin arabanızı yıkar. Oldukça kötü bi hadisedir. Genelde kazık fren yapma ile sonlanır.
Öndekini vurmak için çok geçerli bir sebeptir. Şu fıskiyeleri ayarlamak 2 dakika arkadaş, camına değil de neden benim üstüme sıkıyorsun? Genellikle vites küçültüp önüne arabayı yatırmak ile sonuçlanır.
Su fıskiyelerini ayarlamanın o kadar da kolay olmadığını tecrübe ettikten sonra çok da sinirlenmediğim olay.Su,direkt fıskiyeden çıkıp arabanın üzerinden atlıyorsa bir ihmal vardır ama genelde fıskiyenin açısını özenle ayarlasanız dahi cama çarpan su bir ışın misali camdan sekip sıçrıyor.Yani sadece camı ıslatma gibi bir durum olmuyor illaki ya arabanın tavanını ya da arkadaki arabayı ıslatıyor.Ha bu dediklerim insignia'nın yağmur damlatma modeli fıskiyeleri için geçerli değil.Eğer hareket halindeyken öndeki arabadan gelen suyu farkederseniz kaçın, aman dikkat edin ülkemizde sağdan sağlama gibi bir durum da söz konusu ! Kazık fren yapma ya da arabayı yığma önermelerine katılmıyorum kaş yapayım derken gözleri delik deşik etmeyin.
Bir başka versiyonu: can sıkıntısından sokağı sulayan amca veya apartmanı temizleyen ablanın pis suyu dökmesi sonucu ıslanan yerlerden geçerken tekerleklerden sıçrayan su
Bir diğer hede ise yıkamadan çıktıktan sonra sulamalardan yola akan suların üstünden geçmek
O küçücük damlaların insana hayatı sorgulatması, anlayamazsınız..
ilk ışıklarda arabadan inip, öndeki aracın fıskıyelelerini ayarlama isteği uyandıran pis durum.
trafikte bundan kötü bir duruma çok az düşülebilir.
adeta umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımına birinci sınıf örnektir.
ne kadar ayarlasanız dahi yüksek hızlardaki kontrolsüz damlalar sizin ön camınıza akın edecektir, kurtuluşu yok bunun. ya kuş sıçacak ya da su gelecek, biliyorsun sen de.
Güzel bir boya uygulaması ve su itici ile çözülebilecek ve sinirlerin bu kadar gerilmesine sebebiyet vermeyecek hadise.Yada vazgeçtim ne yaparsan yap kurtulamazsın ... .
bir üst versiyonu için;

yeni yıkanan arabaya kuş sıçması
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir