Piknikçi enişte arabası markasında danışman olacağım. Bir kaç güne başlıyor. Tavsiyelerinizi dinlemek isterim. Bayiden en çok neye sinir olursunuz? Ne sizi rahatsız eder? Size nasıl davranılmasını istersiniz?
Ciddi alıcı olduğunuz anlaşılana kadar umursanmamanız, satış anına kadar can ciğer olunan temsilcinin satış sonrası şeytan kesilmesi can sıkar.
Benim tavsiyem foruma gitmendir.
Sözlükten kimseye araba satmamandır benim tavsiyem. Böyle başlık mı olur? Gerçi başlık normal ilk entry hatalı. Her neyse
Benim tavsiyem hedef kitleye göre kibar müşteriye kibar biraz daha Anadolu insanına net olmanız.
Geçenlerde dedeme Kangoo alacaktık 0km oradaki danışman mesela çok iyidi dedem hitaben "hacı amca bu araba az yakar sana yetecek kadar da gider, arkası geniş eşyanı koyarsın, yokuşta freni bırakırsın geri kaçmaz,gece olur kendisi farlarını açar akıllı arabadır, aynaları filan da büyük sağını solunu kolay görürsün, gel bir tur atalım"
Sonuç: 0 km bir Kangoo sahibi olduk.
Bazı insanların beygir, tork çok umrunda olmaz
İnsanın üstüne başına bakarak zenginlik analizi yapmamanızı tavsiye ediyorum,bunu lütfen yapmayın.Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz derler.Size bir örnek vereyim ailemden.Benim eniştemde o ''piknikçilerden''. Adam OSTİM'de bir dükkana ortak ve muhtemelen bir satış danışmanının aylık kazancını bir kaç işte kazanıyordur.Sen o adama piknikçi şucu bucu dersen hem çok ayıp etmiş olursun hem de sudaki göz yanılmasına kapılan acemi balıkçılar gibi büyük balığı kaçırmış olursun.Size başımdan geçen olayı kısaca anlatayım.Bir gün telefoncuya batarya almaya gittim,orada telefon soran bir hanım efendi vardı,benle ne ilgilenen var ne bir şey soran, üstümüz başımız iyi değil diye beğenmediler herhalde.Neyse kadının etrafında dört dönüyorlardı,ben sinirle çıktım arkamdan 5-10 saniye sonra kadın da dükkandan ayrıldı o kekoda avucunu yaladı(keko diyorum gerçektende öyleydi).Bu konuya dikkat etmeniz iyi satıştan daha ziyade erdemli bir insan olmak içinde önemlidir.
Satış danışmanı olduğunuz firmanın müşteri portföyünü "Piknikçi enişte" olarak tanımlamayın.
bunlar da ilginizi çekebilir