Benim başlıca sevmediklerim yapay motor sesi, elektronik el freni, start stop sistemi ve direksiyon hissini öldüren saçma sapan direksiyon teknolojileridir. Ek olarak birde yeni arabaların çoğunda olan özellikle şekilsiz saçma sapan elektronik göstergelerdir.
Arabaları bari rahat bırakın artık.
Bütünlük içermeyen tasarımlar diyerek benimde katılcağım özellikler.
Araçların arkası yuvalak hatlı iricene,yüksek. Ön taraflar kaslı pörtlek bilmemne. Şu tasarımları bi konsept bi bütünlük halinde yapsalar eskisi gibi keşke.
Rwd araçlarda tamamen devreden çıkmayan esp ve benzeri sistemler.
sürüşün kolaylaştırılması başlığı altında iyice oyuncak arabaya dönmeleri.
Bütün o multimedya sistemleri.
Ortada bir ekran var her şey oradan yapılıyor. Giriyorsun multimedya sistemine menüler arasında klimayı, radyoyu arıyorsun.
Düğmeyle çalıştırma. Yahu tamam güzel bir teknoloji falan olabilir de biz de her gün lamborghini aventador çalıştırmıyoruz yani. Koruma kapağını kaldır, v12 yi titretmek için sadece ateşleyici tuşa bas falan.

Bırak da 1.6 litrelik aracı şöyle ağzımızın tadıyla kontağı çevirerek çalıştıralım. Hatta bi gaz vererek falan çalıştıralım. Ya da eskiye duyduğum özlem hiç bitmeyecek sanırım
Daha da kötüsü kart ile arabaya girip kartı yerine takıp, tuş ile çalıştırmadır.

Ulan kontağı çevirmek daha kolay bu prosesten bu neyin kafası? Genellikle renault megane ve renault fluence'ta bu durum mevcut.
(bkz: Hybrid )
Elektronik direksiyon muhabbeti ulan 1 tuşla bütün dengeler değişiyor arabayı başka biri kullanınca direksiyon moduna bakmak nedir arkadaş
  • / 7
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri