Anlamsızca arabalara elektronik donanımlar eklenmesinden dolayı ortaya çıkan durum.
Yeni arabalarda standart donanım adı altında bile o kadar çok elektronik donanım var ki, bence kullanıcıların bir çoğunun bunlardan haberi bile olmuyor. Yapılan bir araştırmada kullanıcıların çoğu arabalarında bulunan 33 donanımdan sadece 17'sini kullanıyor. Bu şu demek ya kullanıcı arabayı alırken bu donanımdan haberdar olmuyor ya da mecburen paket içerisinde bunlara sahip oluyorlar. Bu şu demek kullanıcılar kullanmayacakları sistemlere boş yere para veriyorlar. Örnek vermek gerekirse 'ses ile komut' bir çok Ford'da standart olarak geliyor ama daha kullanan bir kişi bile görmedim. Sırf bu yüzden eski arabaları seven bir nesil var, gereksiz hiç bir donanımı olmayan amaca yönelik arabaları seven bir nesil.
Direksiyonu sadece hidrolik arabaların olduğu nesil bizim tam olarak olmamiz gereken zaman..
Abs ve airbagden başka pekte bi nane olmayan, safkan sürüş ile iç içe olduğumuz otomobiller bizim istediğimiz
Esp'yi standart hale getirip arabaların yol tutuşuna zerre bir şey katmayan firmaların yaptığı olay.
İddia ediyorum esp'sini iptal edin, güncel arabaların bir çoğunu bariyerlerden toplarsınız.
yeni nesil "akıllı telefon"larla aynı kaderi paylaşır. şimdi elini vicdanına koy yazar kişisi. kim akıllı telefon alırken sadece asil amacı olan konuşma özelliğine bakıyor. herkes fotoğraf çekme, nete girme, müzik dinleme peşinde
Ağırlık artıyor. Bakınız çoğu yarış otomobilinde gereksiz ne varsa sökülmüştür.
şöför mahaline oturduğunuzda arabadan çok sanki uçak kullanıyormuşsunuz hissiyatı yaşatan durum. kokpitten bir farkı kapmayacak arabaların yakında.
Yeni otomobillerde en çok yakındığım şeydir. Otomobil ruhunu ve sürüş zevkini yerle bir eder. Otomobil testleri amaçlı kurduğum bloguma sırf bu konu üzerine upuzun bir yazı yazmışımdır kısa zaman önce.
Günlük kullanımda bir çoğu yaşantınızı kolaylaştırır - eğlenceli hale getirir, tamam.

Ama sportif kullanımda hemen hemen hiç biri işe yaramaz. Bu yüzdendir ki üretilen bazı sportif otomobillerin donanım olarak dolu gelmesine anlam veremiyorum. Örnek vermek gerekirse renault clio 197'yi gösterebilirim. Alette yok yok, boş yere 150-200 kilogram ağır.
Birde sırf dolu donanım "full" olsun diye alan kesim vardır, kullanmadığı donanıma bi sürü para döküp alanlar. Ben alırsam fulünü alırım diyenler, eşe dosta fulünü aldım diyenler... En mantıklısı ihtiyacı olan donanımı seçip, "gırtlak" doldurmamak. Bazen baz donanım almak çok daha mantıklı.
bunlar da ilginizi çekebilir