yeni aldığınız araca ısınmanızı sağlayan ve hiç gitmesini istemediğiniz kokudur. maalesef ömrü uzun değildir ve birkaç ay sonra yerini başka kokulara bırakır.

bir rivayete göre; içerisindeki fenolik moleküller nedeniyle bağımlılık yapmaktadır ve sağlığa zararlıdır.
Hemen hemen herkesin bayıldığı koku.
Hatta bu kokuyu üretebilen bir firma olursa köşeyi döneceği de garanti.
Herkes tarafindan sevilen bir koku. Hatta yeni arac kokusu die arac kokulari bile satilmakta.
her ne kadar beğenilse de aslında kanserojendir
Güzel ama zararlı kokuymuş.
Zararlı olmasını tam anlayamadım aslında, benim bildiğim yeni araba kokusu yeni parçaların birbirine karışmış kokusu. Nasıl zararlı olabilir ki?
herkesin aksine hiç sevemediğim koku. konsol, döşeme gibi yerlerin içeriğinde kullanılan birçok kimyasal maddenin kokusunun birleşimi.

iç malzemenin yapısında kullanılan bazı maddelerin -formaldehit gibi- yüksek sıcaklıkla birleşince farklı kimyasal tepkimelere yol açarak kanseri tetiklediği söyleniyor. bildiğin bağışıklık sistemini çökertebilme potansiyeline sahipmiş.

aerosol spreyler ile bu kokuyu özleyenler arzularına kavuşabilirler.
hayattaki en sevdiğim ikinci koku. birincisi için;

(bkz: yakıt koklamak)
Cok guzel bir kokudur ama olmasa da olur .
Yapılan araştırmalara göre 1000'e yakın kimyasalın birleştirilmesiyle oluşturulabilecek kokuymuş.

Aracınızın içinde sigara içmez, camlarınızı uzun süre tozlu yollarda açık tutmaz ve herhangi bir araç kokusu kullanmaz iseniz 30.000 kmde dahi sıfır kokusunu alabilirsiniz. Şayet inanmazdım ama abim gibi titiz bir adamın sıfır arabası olunca anladım. Hala sıfır kokuyor ve bi 20.000 km daha kokacağa benziyor.
zehirli kimyasal madde kokteyli. şu isimle önünüze bir içki servis edilse içer misiniz, ama gaz halindeyken içine oturup dolaşabiliyorsunuz.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri