aşırı hızdan arkadaşların anı ölümsüzleştirmek için bir makbuz göndermişlerdi
İşin kötüsü o kadar aşırı hızdan gelmedi gelse bile baba gene mi hız yaptın der ona itelerdim, hız sınırı 90 olan yerden 108 ile geçtim diye makbuzu gönderdiler hayır makbuzu babama emekli olduğu gün göndermeleri ve onun kullanmadığı saatte olunca makbuz, babama küçük süprizler yapmış oldum.Bu da böyle bir anımdır.
Babamın kucağında arkadaşının 360 Modena'sını kullanırken bisikletli yayaya girmem ile babamdan uzun süre araç kullanmama cezası almam.

--- spoiler ---
Kimse ölmedi 😅
--- spoiler ---
park cezasıydı. arabayı çektiler 2 ay önce. 102 lira otopark'a 69 lira da eve gelen park cezasına ödedim.
Tam olarak ceza kesilen kişi ben değilim.Babamla arabayı tamirciden eve geri götürüyorduk,direksiyona geçti ve yol konusunda benle tartışmaya girdi ben düz dedikçe o sağ dedi ve yeşil ışık yandığında beni dinlemedi ve kafasına eseni yapıp sağa gitti
sonuç:20 metre sonra polis sağa çektirip emniyet kemerinden dolayı 92 lira ceza kesti
2 araba arka arkaya gidiyorduk, bu dudulludaki şerifali otobüs terminaline yolcu bırakacaktık. ışıklardan U'yı bir koydum arkamdan beni takip eden abim de koydu. sonra polis sırıta sırıta bizi yanına çağırdı. konuştuk ettik ama konuştuğum takdirde yediğim ilk son ve tek cezaydı. şaka değil arkadaşlar başka ceza hiç yemedim. daha doğrusu yedirtmedim...
İstanbul'dan Tekirdağ'a giderken Silivri taraflarında hız sınırının 88 km/h olduğu yerde 93 km/h ile hediyemi eve yolladı polis amcalar.
Tecrübeli bir polis abimizin yeni yetme bir polis ablamıza ceza yazmayı öğrettiği cezadır.Daha da kötüsü ise emniyet kemerinden yazmasıydı.İyi yanı ise o gün kemer takma alışkanlığı kazanmış olmamdır.
bunlar da ilginizi çekebilir