yavuz sultan selim köprüsü, sarıyer ile beykoz ilçelerini birbirine bağlayan istanbul boğazının üçüncü köprüsüdür.

kaba bir tabirle boğazın karadeniz kısmına bakan tarafında yer almaktadır.

58,4 metre genişlik, 329 metre kule yüksekliği ve 1408 metre ana açıklığı ile asma köprüler arasında dünyada enlerden biridir.

üzerinde 4+4 şerit ve 1+1 raylı sistem yer almaktadır.
Fatih sultan neyse de boğaziçine hiçbir katkısı desteği ve etkisinin olmayacağını düşündüğüm 3. köprü şahsiyeti. Gerçi boğaziçi'nin yanına 8 tane daha köprü yapılsa gene trafik olur bu memlekette ama napalım.
otomobil sınıfının üç dolar ve kamyon ile otobüslerin ise 15 dolar geçiş ücretine sahip olacağı yeni darphane.
fatih sultan mehmet köprüsü'ndeki trafiği daha da çok şişirmesi ihtimal dahilinde olan köprü. Sebeplerine gelince; bu köprüye giden tüm yolların ucuz tem otoyoluna bağlanıyor. Bu yüzden ağır vasıtalar bu yollarda yoğunluk olmasına sebep olabilirler.
kamyonların 15 dolarlık geçiş ücretini duyunca aklıma şu hinliğin geldiği köprü.
İstanbul trafiğine belki bir süre katkısı olabilir ancak nüfus artmaya devam ederse 10 tane de köprü yapılsada işe yaramaz.Çünkü nüfus arttıkça otomobil sayısıda artacaktır.Önemli olan bu koca metropole göçü engellemek.Onun da yolunu yazmaya gerek yok sanırım.
26 ağustos'ta açılacağı söylenen köprü.
işçilerin vaadedilen primlerini alamadıkları için grev düzenlediği köprü. daha açılmadan ilk protestosuna tanık oldu. o kadar şov yapıldı ama ister misiniz işçiler köprüyü sabote etsin.
köpek gibi çalıştırılan işçilerin paralarını alamadıklarını iddia edip trolledikleri köprü. Haksızlar mı? Kesinlikle hayır. açtırmasınlar gerekiyorsa, ne demek parasını alamadı.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri