Sayın sözlük yazarları ya da okurları;
Öncelikle bütün herkesten sözlük formatının dışında olacak olan bu başlık ve entry için özür dilerim... Sıcağı sıcağına yardıma ihtiyacım olduğu için bunu yapmak zorunda hissettim kendimi.

Dün (5 ocak 2018) saat 17.20'den 17.45'e kadar olan süre boyunca caddede suadiyeden Göztepe parkına kadar olan yol boyunca trafikte yaşadığımız olayı sizlere anlatmak istiyorum hukukçu arkadaşlar varsa yeşillendirsinler lütfen. Eğer iyi tazminat alırsın tarzında bir düşünceniz varsa avukat parası veremem ama tazminat sizin olsun diyerek dava bile açmak isterim sırf adaletin yerini bulması için.

34 UIV 44 plakalı 16D hattında çalışmakta olan D 041 kodlu Kadıköy istikametinde gişen çiftkatlı otobüsün trafiği zora sokan hareketlerinin (üç şeridi de kullanma, araçlara sıfır geçme, en sol şeritte yolcu alıp indirme) sonunda uzun zamandır telefonla konuştuğu dikkatimi çekti. Ben de yanındayken şoförü telefonu bırakacak mısın artık diyerek uyardım. Kaş göz yaparak ne oldu şeklinde konuşmalara başladı, tekrar edince de yoo sanane bak yoluna diye cevap verdi. Ardından telefonla konuşurken fotoğrafını çektim şahsın. Bu sırada aracı kız arkadaşım kullanıyor ve arabada 12 yaşında iki kız çocuğu daha var. Otobüs şoförü de devamlı olarak sıkıştırmaya devam ediyor fotoğrafını çektikten sonra daha da şansını zorlamaya devam etti. En son solumuzda kalınca kapısını açtı kız arkadaşıma senin kafanı koparırım şeklinde tehditte bulundu. Ardından küfürler saydırmaya başladı. Yanımda üç tane kız olduğu ve korktuğu için de kapıyı açtım ama korktuklarını görünce inmeyerek devam etmemizi söyledim. Önümüze kırmaya devam etti en son aradan sıyrılıp uzaklaşırken peşimize takıldı ve kırmızı ışıkta yaya yolunun ortasında kaldık bu sırada fotoğrafımızı da çekti (şikayet edecek aklı sıra bizi) ben bir yandan 153'e ve polise haber verdim. 153te şikayet oluşturuldu yardımcı olabilecek arkadaş varsa kodunu da paylaşabilirim.

Otobüsün arkasında oflu yazıyor şahısın kendisi de belli ki karadenizli, hafif sarışın, orta boylu, 90 kilo civarlarında bir şahıs. Görenlerin de dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kadına kafanı koparırım senin diyebilecek bir canavardan bahsediyorum çünkü. Ayrıca biz hiçbir şekilde küfür ve hakaret etmedik.

Tekrardan format dışına çıktığım için özür dilerim sayın yazarlar ama ne yapabileceğim konusunda en ufak bir fikrim bile yok. Bilen bilir ben burdaki herkesin bilgisine tecrübesine çok güveniyorum illa ki bununla ilgili de bir çözümü ya da tecrübesi olan vardır. Başlık amacıma ulaşmadan silinmesin lütfen., teşekkürler

Edit: Öncelikle ilgilenen herkese teşekkür ederim. 153'e şikayette daha olayın gerçekleştiği anda bulundum. Aynı anda 155'e de şikayette bulundum. Elimde fotoğraflar mevcut lakin tehdit ettiği süre içerisinde videoya kaydetme fırsatı bulamadım. Benim için asıl problem bunun bir kadına yapılıyor olmasıydı o arabada ben olmayabilirdim. Jeremy Klakson'un dediği gibi bir kaç gün içerisinde beyaz masada oluşturduğum şikayet formu ve fotoğraflarla bir karakola gidip şikayette bulunacağım gibi gözüküyor. Aynı şekilde belediyeye de şikayette bulunacağım. Tekrardan teşekkürler. Trafikte olmaması gereken davranışların meşrulaştırılmaması adına herkesten aynı duyarlılığı bekliyorum. Sonuçta hepimizin eşi kardeşi annesi gün içerisinde bunun gibi magandalarla karşı karşıya kalıyor.

EDIT: Şoföre 300 bilet ceza uygulandığına dair cevap geleli çok oldu olaydan bir iki hafta sonra arada koşturmacadan tekrar bilgilendiremedim. Herkese tekrardan teşekkür ederim.
uğraşmak isterseniz fotoğraflarla birlikte en kısa sürede bir karakola gidip şikayette bulunabilirsiniz. onun dışında dava yolu uzun ve maliyetli olur. istanbulda her gün karşılaşılabilecek olaylardan biridir, trafikte sakin kalıp önünüze bakmak en faydalısıdır. daha dün akşam yakın bir mevkide valeler iki adamı silahla öldürdü. bu ülkede sakin kalmak hayat kurtarır. avukat olarak arkadaş tavsiyem budur, hukuki tavsiye değildir.
Keşke herkes bu kadar duyarlı olsa zaten ülke çok daha keyifle yaşanacak bir hale gelecek. 'Sana ne ya', 'kendi işine bak' gibi duyarsızlık gösteren cümlelere o kadar alışmış bir toplumuz ki bunu kime, nasıl kullandığımızı bile bilmiyoruz, şöförün söylediği lafları kullanmayı saymıyorum bile.

Bu olay her gün trafikte bir sürü kişinin karşısına çıkan ama artık alışkanlık kazandığımız bir şey haline geldi, yazık. Çünkü bir şey yapmak istesek de bir şey değişmiyor. Bence ülkeye format atılması gerek, komple. Ama en başta trafik kalitesi ve ehliyet verilmesi standartları üzerine çok ciddi çalışmalar yapılması gerekiyor...

Geçmiş olsun diyelim, Jeremy Klakson'un söylediklerine katılıyorum. Bu ülkede sakin kalmak hayat kurtarır. Boş yere 'niyazi' olmaya gerek yok...
Beyazmasa ilgileniyor boyle seylerle bildigim kadariyla belediyeye de sikayette bulunun kesinlikle.
Benim tarafımdan elden bir şey yapmanın gelmediği durumdur. Yapılabilecek tek şey başlığı up’lamak olacaktır
Öncelikle size ve eşinize çok geçmiş olsun. Bir daha böyle bir şeyin başınıza gelmemesi dileği ile.
Ne yapmanız gerekiyorsa yapın. Zaten yazmışlar, karakol, BeyazMasa gibi. İstanbullu olduğunuz için seçenekleriniz artacaktır. Dualarım ve kalbim sizinle. Ancak gerçekçi konuşmak gerekirse, ne yazık ki burası Türkiye. Adamın sürünmesi çok zor bir ihtimal. Bir uyarı alır geçiştirilir. Anladığım kadarıyla adam hastalıklı bir tip, "kimmiş lan beni şikayet eden, bir daha şikayet eden olursa dümdüz ederim onları" diyen diyecek bir yapıda. Hâl ve hareketleri değişmez tahminimce, daha da vahim olur.
Beter olursa çok iyi olur tabi. Nesilleri tükensin. Ülkemizde namuslu milyonlarca işsiz ve aç adam varken bunlar gibilerin yerini size bırakıyorum.
Ülkemizdeki BiTaksi ve Uber gibi uygulamalar yüzünden nice insanlar haklı olduğu halde ölümden döndü. Bu öyle bir olay değil, ancak buna benzer bir durum sonucunda, olay tam tersinize de dönebilir. Ne olur dikkat edin.
bunlar da ilginizi çekebilir