Türk'lerin kendince çevirdikleri drift yapmak anlamına gelen sözcüktür.
Aynı zamanda yancılara da denir ama konumuz o değil tabii ki.
Her Türk gencinin sonunda düşeceği tuzaklardan biri.
Bir kere yaptın mı nur topu gibi bir bağımlılığın olur, her köşe başında saçma sapan hareketler yapmaya çalışırsın. Belki de Kuş Serisi'nin hala tutulmasının tek sebebi bu olabilir.
arkadan itiş araç olunca, biraz da ahlaksızsanız köşe başlarında tatlı tatlı bırakılarak yapılan eylem.
Drift kelimesinin tdk daki kelime eşi :) Bu iş angara da bi farklı oluyo. Oranın ruhunu gidip görüp yaşamak lazım. Mesela e30 angara havasında +10hp verdiği söylentileri var vatanı diye :)
her yapıldığında anlamsızca yüz güldüren, dünyanın en zevkli otomobil şeysi.
Esp'nin katili olduğu eylem.
Trafiğe kapalı alanlarda (kurtköy otopark vs) yapılması tavsiye edilir.
Bir adet BMW 320i ile hayvanlar gibi yapılabilecek eylem. Sport+ dsc off kombinasyonuyla kendinizi Keiichi Tsuchiya zannedebilirsiniz.

Anadolu yakasında trafiğe kapalı kurtköy istanbul park gibi yerler bilen arkadaşlar yazabilirse hepimize yararlı olur. Kurtköy otoparkı kullanılamaz hale geldiğinden dolayı yeni yerler bulmak gerekmekte. Kendi halinde drift sever insanlar trafik yerine oralarda eğlenirken, otoparkı kapatıp insanları caddelere yöneltmekteki amacı hala çözemedim.

Sen insanlara bu işi yapabilcekleri alanı verme, hatta olanları da boz; sonra insanlar neden trafikte böyle işlere giriyo diye söylen.
Memlekette boş alan görülünce dayanılamaz bir biçimde beton yığını ile doldurmaktan, olan boşlukları da kullanılamaz hale getirmekten, kapatmaktan dolayı, anca boş olduğunu bildiğiniz yoncalarda eğlenebileceğiniz eylem. Bu da demek oluyor ki yine maalesef trafiğe açık alan. Maltepede okul arkası dediğimiz boş arazi var ama orayı da pek boş bırakmıyorlar, etrafında da direkt olarak site falan olduğu için ses insanları rahatsız ediyor. Pendik sahilden ilerlerken yunus mahallesine dönen bir yol var. O yolda bir okulun karşısına doğru girdiğinizde boş bir asfalt arazi var. Bazen ufak tefek çaçalar orada kendilerine fotoğraf çeker. Boş bir alanda yanlamak isterseniz orası uygun ama boş bir alanda yanlamak da anca sıfır çizmekten ibaret. Eğer işi çok ciddi yapmak istiyorsanız bu boş arazilerde kendinize kukalar ile yol yapabilirsiniz.
Eğlence faktörü arabanıza ve beygirinize göre yükselen aktivitedir.
Avrupa yakasında olimpiyat stadının otoparkına kafamıza göre girip yanlayabiliyor muyuz? Yoksa kapalı mıdır?
Avrupa yakasında alternatif yer bilen arkadaşlar bilgi verirlerse petrolheadlere faydası büyük olur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri