Hem atak hem dengeli hem de yakıt tüketimi konularında oldukça iyi olduğundan dolayı ülkemizde de oldukça rağbet gören motosiklettir.

Yakıt deposu 11.8 litredir ve bir depo benzin ile 300 - 320 kilometre yol yapabilir.

Bagajı sınıfındaki hemen hemen tüm rakiplerinden geniş olup; 2 tam kask artı mont alabilir.

Sürüşü asla sürücüsünü yormaz, gittikçe gidesiniz gelir. Lastiklerinin büyük oluşunun da buna etkisi var.
Hem çok şık görünen, hem de anladığım kadarıyla oldukça başarılı scooter.
sabah bir tanesine bindiğim, oldukça seri ve konforlu olan maxi scooter. bagajı oldukça geniş ve kullanışlı. ama yakıt tüketimi biraz kafa karıştırıcı, ortalama yakıt tüketimi 4 litre olan bir motosiklet nedense bana çok cazip gelmiyor.
Yeni başlayanı biraz zorlayabilen scooterdir biraz ağırdır çünkü
Genelde soğuk hava-kısa mesafe kombinasyonu harici veya fazla gazlama yoksa tüketim 4 litreyi görmez. Sınıfının en az yakan motoru olmasa da en fazla yakan motoru da değildir. Parçaları accuk pahalıdır, diğer uzakdoğulu rakiplerine göre biraz daha rahatsız seleye ve süspansiyona sahiptir, ama virajlı bir yolda size sınıfında hiçbi skutırın veremediği dengeyi,keyfi ve yol tutuşu verir. Özletir. (ağlıyor)
Serttir. Bunun için konforundan taviz verdiği gibi yol tutuştan kazanır. 250 cc scooterlar içinde galerici tabiriyle full + full dur. Yol bilgisayarı abs vs günlük hayatta ihtiyaç duyabileceğiniz çoğu donanım vardır. Büyük bir sele altı bagajı vardır ve iki kask ile arasına mont felan sığdırılabiliyor. Ekstra torpido saklama gözleri de bulunur. Benzin deposu da iyi menzil sunar. Yakıt sakin kullanımda 4 litre altında rahat kalır. Uzun yolda 3 ün altına düşer. Az büyükçenedir. Öyle her burnunuzu soktuğunuz yere kıçını sığdıramayabilirsiniz. Bir ara düşündüm almayı ama kullandıktan sonra boyutundan dolayı vazgeçmiştim. Zira şehir içinde büyük motor istesem hali hazırda duran vstrom 650 mi kullanırdım. Bu sebeple daha ufakçana scooter olayına giriştim.
250 cc scooter sınıfında açık ara xmax'den daha rahat modeller bulunuyor. daha hızlısı var mı evet var.
ancak dengeli bir model derseniz xmax elemelerde sona kalıyor. aksesuar listesi hayli zengin. diz örtülerinden el korumalarına, uzun camına kadar dolu dolu bir kış scooterına dönüşebilir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri