Herkesin inanılmaz tedirgin olduğu, sürekli arkasını kontrol ettiği, gaza basmaktan ölümüne korktuğu anlardır. Halbuki bu kadar tedirgin olup yavaş gitmelerinden dolayı arkadan gelenleri fren yapmak zorunda bırakırlar, bu da risk oluşturur.

En doğrusu o anlarda takip mesafesi kurallarına uymak ve bir bütün olarak hareket etmektir. Trafik akışındaki düzensizlikler o anlarda kazaya davet çıkarmak demektir.
Understeer'in en çok yaşandığı anlardır.
yolun direk sabun haline geldiği anlardır.
günlerce, haftalarca toz biriken asfalta yağmur değmeye başlayınca haliyle sabuna döner yol ve kazalara davetiye çıkarır. çok dikkat etmek lazım.
Dün anlık olarak başlayıp devam eden yağmurda bir fwd kullanıcısı olarak sevindim :) anca böyle koparıyoruz arkayı malum. Biraz yüksek hızlarda arkayı koparıyım derken baya açı kiti varmış gibi fazla yanladım. Açıkçası azcık korktum da. Bir süre sonra müdahale etme olanaklarınız çok düşüyor. O yüzden aman dikkat.
Özellikle kadınların inanılmaz korktukları durum. O anlarda arabayı kenara çeken kadınlar tanıyorum.
Pedallayangillerden'e ek olarak asfalta lastik tozu birikir gözeneklere yağmur yağmaya başladığında da bu lastik tozu suyun üstüne çıkar ve ufak bir frende veya dengesiz viraj girişinde kontrol kaybına neden olur. Yani çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.
Arkadan itişli arabası olan adamın camdan dışarı bakıp, ellerini ovuşturarak "hehehehehehe!!!" gülüşü attığı andır. :)
gazdan ziyade frenden korkulması gereken durum. biraz usturupsuz bastığınızda yalpalamaya başlıyorsunuz ve kalp küt küt atıyor.
Güçsüz arkadan itişli araç sahiplerinin romatizma hastası olmasına sebep olan durum.Düşünsene "cavit geliyo koş bas marşa"
Böyle anlarda tofaşçıları şehrinizin kenar semtlerindeki kontrolsüz dönel kavşaklarda seyredebilirsiniz. Zira çok severler, bayılırlar böyle havalara.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri