bir petrolhead'in yapmaktan kesinlikle çok büyük keyif aldığı, klima ile değil camların hafif açık olması ile yapılan yolculuk eylemidir. bu kadar keyifli olmasının ise bir kaç sebebi var bence:

1) hava serin olduğu için otomobilin ısınması, performanslı kullanımda hararet gibi sorunları yaşamıyor olmanız.

2) klima ile yolculuk etmek zorunda olmamanız.

3) arkadan çekiş bir otomobiliniz var ise yağmur sayesinde sınırsız eğlence.

4) bir bende nedense sileceklerin çalışması gibi bir sevda var.

5) bir de ıslak yolda arkanızda bıraktığınız bir su ve çamur bulutu var, o da ayrı güzel.
camlarınızı cilalı bir temizleyici ile temizlediyseniz hayretle ve mutlulukda yapacağınız eylem. neredeyse hiç silecek çalıştırmadan cama değen su damlalarının hızla yukarı gitmesinin verdiği mutluluk paha biçilemez :)
cam pastası yapılıp pürüzsüz bi yüzey oluşturduktan sonra gtechniq g5 nano glass uygulanmış bir camda x2 zevk veren eylemdir. sileceğe hayır! silecek harelenmesine hayır! baskılar bizi yıldırama-..öhhhğğm.
Başkaları için çok anlamsız olabilir ama ben silecekleri doğru ayarlayınca kendimi çok büyük bir iş başarmış gibi hissediyorum. Yani yağmur sensörüm yok, yağmurun şiddetine göre ön ve arka sileceğin hız ayarını yapmak, hızlanınca artırıp yavaşlayınca azaltmak bana çok iyi hissettiriyor. Bu yüzden yağmurlu havada araba kullanmak bir harika dostum
Ön camı cilalayıp depoyuda doldurduktan sonra kırsal yolda hafif aralık camdan gelen toprak kokusuyla beraber mükemmel haz aldığım eylem...
Bu sabah istanbuldan çıkıp iç anadoluya doğru geldim. Önce körfez, sonra bolu, ankara, kırıkkale, nevşehir ve sonunda kayseri. Yolun yarısını yağmurlu olarak geldim. Acayip zevkli olsa da uzun yolda çok tehlikeli olduğunu söylemeliyim. Hafif çiselerken çok zevkli oluyor fakat ortalığı sel götürünce risk artıyor. Aquaplaning'e de oldukça fazla dikkat etmek gerekiyor. Bunun için genelde önüme bir arabayı referans alarak ilerlemeye çalışıyorum ve oldukça işe yarıyor.
bu işi seven tek ben değilmişim demekki
Bu betimlenen olayda Mart ayında Mitsubishi Lancer Evolution VIII kullandım. Artık ölsem de gam yemem.
Kendinizi iyi hissettiğiniz durum.
Mutluluk verici bi durum aslında. Tek başınıza arabanızla vakit geçirmek içinde birebir durum. Hele birde trafikde uzak bi yerde yaşıyorsanız deymeyin keyfinize.
elbette yağmur cenneti karadeniz'de yapılanı makbuldür. yüksek yaylalardan birinden iniyorsanız, yoğun bir sis bulutu içinden geçersiniz ve sonra aşağı inene kadar yağmur size eşlik eder. virajlı yol, yağmur ve gözün alabildiğine yeşil. daha ne isterim.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri