1984 doğumlu, 4 kez Türkiye Ralli şampiyonluğu olan, "yetenekli" nadir pilotlardan kendisi.

2002 yılında Pirelli Rallisi ile motorsporları kariyerine başlamış ve çeşitli başarılar ile kariyerini doldurmuş, daha da dolduracak olan Yağız Avcı bu sezon da Peugeot Sport 208 T16 R5 modeli ile boy gösterecek.
Türkiye ralli şampiyonasının ilk ayağını kazanmış olan şahsiyet.
Artık ufak ufak yaşlanmaya başlamış olan, tecrübeli pilot. Eskisi kadar uçup kaçmaz, çok risk almaz. Yaşının da getirdiği tecrübe ile arabasını da çok parçalamaz. Adını tarihe çoktan altın harfler ile yazdı.
Artık kariyeri başarılarla dolu olup, üstüne eklemeye devam edicegini düşündüğüm yarışcı. Gerek pilotajı gerek kişiliğiyle on numaradır. Red bull sporcusudur. Bu sezon Peugeot ile yarışmakta
5.kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan pilot.
Peugeot' in bu seneki tecrübeli Ralli pilotu
en yakın zamanda sözlüğe yazar olması gereken pilottur.
İstanbul Rallisi'ni kazanıp, 5'inci kez Türkiye Ralli Şampiyonu olmuştur. Daha önce 2009, 2010, 2011 ve 2013'te de şampiyon olmuştur. 2012'de de Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu ve V1 Challenge şampiyonu olmuştur...
adam gibi adamdır. bazen konuşurken altyazı geçmesini isteyebilirsiniz :) yüksek sesle konuşmaktan pek hoşlandığını sanmıyorum.
Türkiye'nin en yetenekli ralli pilotu olan kişi. Gerçek bir ralli yeteneği vardır. Fakat ülkemiz motorsporları şartlarında kendisini fabrika pilotu olarak görmek yerine sadece bir garaj ile görmek üzücü. tamam neomotorsport da çok başarılı bir garaj ve servis imkanı sunuyor ama Yağız Avcı gibi bir adamın türkiyenin bir numaralı fabrika takımında yer alması gerekiyor!
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri