yurt dışından getirilen yabancı plakalı araçların ülkeye giriş tarihinden itibaren bir sene içerisinde en az 185 gün yurt dışında bulunması zorunluluğu.

eskiden belli periyotlarda 1-2 gün sınırı geçip dönmek yetiyordu. vergisiz araba kullananların önüne geçmek için yapıldı herhalde.
Gürcistan plakalı şovmenlere acı haberdir.
biz şu halimizle herşeyini öderken; ötv, muayane ve trafik cezası gibi şeylerden yırtarak yaşayan çakma zenginlere kötü haber.
geçen sene çıkarılan yabancı plakalı araçların iki sene ülkede kalabilmesine olanak tanıyan yasanın açıklarını kapatmak konulu çıkartılan yasa.
bunun da üstesinden gelmeyi başaracak bazı kurnazların olacağını düşündüğüm yasa.
Getirmek isteyenleri bağlamayacak yasadır.

Bunun da bir açığını bulur bizim vatandaşlar. Nasıl bulur? aracı getirir 1 sene Türkiye'de kullanır, sonra döner satar, başka bir aracı alır getirir. Plaka farklı, araç farklı yani. Şahıslara tc kimlik no'dan bir yaptırım uygulanmadığı sürece bu şekilde her sene yeni bir araçla adam ülkeye gelir, maksimum da yurt dışında bir kaç güne bu işi halleder. Ha gönül isterdi ki ötv, mtv gibi saçma sapan vergilerle uğraşıp, elalemin 5000 dolara bindiği arabalara 15.000 dolar ödemeyelim, ama devletin politikası bu, kendinize bir araç alırken aynı değerde bir araç da devlete alıyorsunuz, araç sahibi olmak suç bu ülkede. Fırsatı olan yapsın vallaha, bravo.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri