Sınıflarında kıyasıya yarış içinde olacak iki model bu arkadaşlar.
Bmw X1 Fiyatları için: fiyatlistesi
Audi Q3 Fiyatları için: fiyatlistesi

Şimdiiiii, ötv'ye takılmayan modelleri göz önüne almamız çok daha mantıklı olacak.
X1'in 1.6 litrelik versiyonunun satış fiyatı şu an 113.423tl, Q3'ün 1.4 litrelik versiyonu ise 119.487tl.
Fiyat olarak 3 aşağı 5 yukarı bu iki arkadaş aynı yerde sayılır. X1 143, Q3 150hp burda da hemen aynılar.

Fiyat ve motor seçenekleri konusunu bir kenara koyabiliriz artık. X1'in yüzü X3'e, Q3'ün yüzü ise Q5'e benziyor, yani ikisinin de özgün bir tasarımı yok. İkisi de bir üst sınıfa o kadar para vermek istemeyenlere hitap ediyor. Bmw'nin kabini klasik bir bmw yaklaşım 10 senedir zaten hep bu şekilde, Q3'ün kabini ise daha yeni sayılır. Q3 malzeme kalitesi olarak X1'in önünde ama X1'in de sürüş dinamikleri daha hisli ve sportif. Şimdi ortalık çok karıştı farkındayım ama bu karşılaştırmanın galibi kişinin tercihlerine bağlı kanımca. Q3 daha lüks isteyene, X1 ise daha dinamik bir otomobil isteyene uygun.

Ben olsam Q3 alırım, çünkü bmw'nin kabininden nefret ediyorum mesela.
X1'in rekabete girebildiğine bile şükretmesi gereken karşılaştırma.
Bir önce ki kasa x1 neydi öyle diyorum tekrar, çok çirkin bir araba üretmişti bmw. O fiyatlara rağmen yollarda çok görülmemesinin tek sebebi bence tipiydi. Şu an ki model X3'e benzetilmiş ve klasik bmw çizgisine oturmuş görünüyor. Ama benim de tercihim Q3 olurdu, X1 benim için hala 'param x3'e yetmedi' arabası.
Kafa karıştıran karşılaştırma.
4 çekerleri konusunda bmw'nin ki daha başarılı ama Q3'te kabin kalitesi konusunda eziyor.
Aslınde ben olsam ikisini de almam. Ne adam akıllı bir 4x4 aracı alıyorsun ne de her yere girebilen pratik bir otomobil.
Bu tartışma da volkswagen grubunun galibiyeti ile sonlanacaktır.
Bmw'nin güç kaybettiğini gösteren kıyaslamadır.
x1 çok daha önce üretilmeye başlanmış bir model olmasına rağmen q3'ün karşısında güçsüz kalıyor.
yazaların devamlı q3'te diretmesinin en büyük sebebi iç kabin malzemesi ve dizaynı. Ben de katılmak durumunda kalıyorum.
Bence hiç biri diyebileceğim karşılaştırma. İkisi de kasa değişimine çok yakınlar, ikisinin de çok benzeri suv'ları var, ikisi de çok klasik. Fiyatlar bir suv için uygun belki ama bunlara suv demek ne kadar doğru?
Yeni kasa Bmw x1 çok daha güzel görünüyor, kabin sıkıcı ama sürprizi akarı kokarı yok, 4 çeker sistemini zaten biliyoruz. Bu sebeplerden dolayı benim tercihim X1'den yana olurdu.

Metalik renk q3 ilginç şekilde çok güzel gözüküyor ancak yeni kasa x1 sanırım bir adım önde benim için. Eski kasası gerçek bir rezaletti ama yeni kasada baya iyi topladılar.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri