Sebastien Ogier'in başı çektiği mevzudur. Günlerdir gündemde olan WRC takvimine Türkiye'nin de eklenmesi ihtimaline karşı açıklama yapmışlar.

"Türkiye'de siyası durum şu anda çok karmaşık. Oraya gitmek istemiyorum, oraya gitmenin akıllıca olduğunu sanmıyorum. Ama umarım Türk halkı için durum değişir ve durumu daha iyi hale getirebilirler."

ooooo birilerinin kendi ülkesindeki durumlardan haberi yok anlaşılan.

Citroen takım patronu Yves Matton da benzer şekilde açıklama yapmış. Onunki de şöyle;

"Türkiye takvim için ilginç bir ralli olabilir ancak zamanlaması iyi değil. Bir yıl içinde oraya gitmenin güvenli olup olmayacağını bilmiyorum. Belki 2017 yerine 2018 daha iyi bir seçenek olabilir."

Ancak WRC organizatörü Oliver Ciesla Türkiye'nin geçici takvimdeki yerini koruyacağını açıklamış. "Son zamanlara bakarsak turizm sezonu tüm akışıyla devam ediyor. Yanlış giden hiçbir şey hissetmedik. Türkiye'de UEFA Şampiyonlar Ligi yapılıyor. Başka önemli organizasyonlar da yapılıyor. Örneğin büyük bir basketbol olayı İstanbul'a gidiyor. Yarın orada olacağımızı söylemiyoruz, 12 aylık bir süreden bahsediyoruz." demiş.

Tabii ki bunlara karşılık Tosfed başkanı Serkan Yazıcı'dan cevap gecikmemiş. Onun açıklaması da böyle;

"Biz, organizatör Oliver Ciesla ile bir anlaşma imzaladık ve şimdi FIA'nın bize takvimde yer açmasını bekliyoruz. Sebastien Ogier'in sözleri sadece kendisini bağlar, şahsi düşüncesidir. Türkiye, WRC'yi düzenlemek için gereken bütün özelliklere sahiptir. Ülkemiz son derece güvenlidir ve organizatör Ciesla'nın da ifade ettiği üzere ülkemizde çok sayıda uluslararası müsabaka sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Federasyon olarak gerekli kişi ve kurumlarla temaslara başladık. 1-2 hafta içinde WRC'deki durumumuz netleşir."

çok da mantıksız olmayan önermeler bütünü. adamlar burayı uzaktan görüyorlar, orta doğu ülkesi olarak görüyor çünkü basın bu yönde baskı yapıyor. çok da şaşırtmayan haberdir.
Basinin lanet oyunlarina kurban gidiyor ulkemiz
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri