internet üzerinden benzin siparişi alarak, bulunduğunuz yere gelip aracınıza benzin dolduran, yani gezici benzin istasyonu gibi çalışan amerikalı şirket.

yolda kaldığınızda benzin bulmak için kilometrelerce yol yürümek yerine bu abilere -şimdilik- sadece appstore'da bulunan uygulamaları üzerinden ulaşıyorsunuz, gelip dolduruyorlar deponuzu. sadece yolda kaldığınızda değil, evinizden, işinizden, alışveriş merkezinden de kendilerine ulaşıp hizmet almanız mümkün. benzin masrafına ek olarak 7.50 dolar hizmet bedeli alıyorlar.

kendilerini "istanyonsuz benzin" şeklinde tanıtan şirket bu şahane hizmeti şimdilik sadece amerika'da verse de, çok büyük olasılıkla kısa zamanda yayılacaktır. ayrıca -yine şimdilik- sadece appstore'da bulunan bir uygulamaları var.

şöyle bir internet siteleri ve içerisinde eğlenceli bir tanıtım videosu da mevcut.
Amerika için çok mantıklı olan sistem. Adamların şehirler arası yolları çok uzun ve ıssız, benzin bittiğinde bildiğin sen de bittin demektir. Bu sebepten dolayı bir açığı kapatmak için kurulmuş. Türkiye'de olsa 1 kuruş iş yapamazdı.
başarılı bir uygulama.

eğer türkiye'ye bakarsak, her beş-on kilometrede bir rahatlıkla akaryakıt istasyonu bulabileceğimizden asla buraya gelmez. anadolu'daki birçok akaryakıt istasyonu kâr marjları üzerinden ağladığını da hesaba katarsak, buraya getirirlerse direkt yakarlar o araçları.

bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri