Takumi kardeşimizin tam aksine Akio kardeşimiz hikayenin başından beri bizdendir, sonradan 'yarışmak güzelmiş, en iyi olmalıyım' demez. Okuldan kaçıp arabasını modifiklediği için mezun olamaz ve çift dikiş atmak zorunda kalır. Asıl konu tabi okulda yaşadıkları değil, bu Akio kardeşimiz hurdalıktan bir Nissan S30 Z Fairlady alır. Geçmişte onlarca kazaya karışmış ve rivayete göre arabanın kendi iradesi varmış (!). Daha sonra Akio kardeşimiz öğreniyor ki arabanın ilk sahibinin adı kendisininkiyle aynıymış ve 2 yıl önce, Wangan’da 911'li arkadaşıyla kapışırken kaza yapıp hayatını kaybetmiş. Herneyse araba toplanıyor ve Akio çıkıyor Wangan'a makasa. Arabayı gören 911 sahibi Tatsuya şok, hemen gidip yapışıyor kıçına ve böylelikle hikaye başlıyor. Tavsiye ederim güzel animedir.

Ayrıca birde filmi varmış ki şimdi gördüm, izleyelim bakalım nasılmış.
filmini izleyip bolca güldüğüm kahramandır. animesini de şimdi öğrendim hemen izlemeye başlıyorum.
Initial D ile beraber Japon araba kültürüme kültür katan animedir. Animede geçen diyaloglar, atmasyon değil gerçek teknik bilgiler ve verilerdir. Spoiler : Keşke bizim memlekette de beyaz GTR ile gezen kızlar olsa :(
nissan gtr alacak kadar param olsa gerçek olabilecek animedir.
s30 şasi kodlu 240z'nin modifiye ile Porsche 911 (blackbird) E kafa tuttuğunu görünce"yok artık" dedirten anime. şahsen ben filmini animesinden daha çok sevdim. o r34 de beni benden aldı. bu gif beni benden alıyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri