Mercedes son dönemde çıkarttığı içinde A harfi geçen serileri(A, CLA, GLA) ile gözümden düşmüştü. Ayrıca yeni C serisi de malzeme kalitesi olarak beni çok da mutlu etmemişti. Mercedes cephesinde sığınıcak son limanım olan E serisi içinde orta konsolda kullandığı piyano siyahı plastiğin ön yargı oluşturmasıyla umutlarım çok da parlak değildi.

Lansmanda 3 araba vardı bir tanesi AMG paket diğer ikisi EXCLUSIVE. Lansman araçları olduğundan 350 bin liralık etiketlerinden de anlaşılacağı üzere araçlar oldukça 'dolu'ydu.

Resimlerde gördüğünüz maun kaplama exclusive donanımına özgü ve ortadaki piyano siyahı plastiğin düşürdüğü kalite algısını ancak bertaraf edebiliyor. Ayrıca bu araçtaki tamamen dijital devasa ön panel şımartan detaylardan. AMG donanımlı olan araçta bu ekran yarı boyutundaydı ve konsol çok boş duruyordu. Evet AMG paket bir arabada analog kadran bulunması mantıklı bir hoş detaydır fakat orta konsoldaki ekran kabul edilemez derecede küçüktü.

Kısacası eğer paraya kıyıp özelleştirerek bol donanımlı olarak bu arabayı alırsanız tatmin etmeyi bırakın, şımartır ancak standart Türkiye paketi olarak tercih etmezdim.

Umarım teste çıktığımızda sürüş dinamikleri bizleri etkilemeyi başarır ve Türkiye paketi için sıraya gireriz, malum bu araç %90 ÖTV ile satışa sunuluyor ve eklettiğiniz her donanım da bu vergiye tabi oluyor. Dolayısıyla bu araçta 400 binli rakamları görmek çok da zor değil.

tümünü gör
ilgili galeri