Bugün Göztepe Koluman'da lansmanı yapılan, Mercedes'in yeni E segmenti yarışmacısı.

Test sürüşü etkinliği düzenlenmemiş olsa da gerçekten çok başarılı bir organizasyon olmuş.

Özellikle ışık gösterileri ve görsel efektler ile araçların çizgileri belirginleştirilmiş ve 350 bin liralık fiyat etiketinin hakkını verircesine sektörün beğenisine sunulmuştu.

Belirttiğim gibi kullanma imkanım olmasa da iç mekanda birtakım değişiklikler dikkatimi çekti.

Orta konsol interaktif ekranı büyümüş ve S Class'tan tanıdığımız bir şekilde gösterge paneli ile birleşmiş.

Start-Stop tuşu inanılmaz hoşuma gitti ve gerçekten çok estetik bir detay olmuş. Uçak pervanesini andıran şekli, yanıp sönerek arabanın iç mekanına ufak bir hava katmış.

3 aracın ikisinde Burmester müzik sistemi vardı ki zaten başlı başına kapı döşemelerine gömülü bu yazıyı görünce şımarmamak işten bile değil.

Ayrıca yakıt deposunu açtığımda yan yana iki tane dolum haznesi gördüm. Birisi normal dizel yakıt, diğeri ise AdBlue içindi. Bu olay daha önceki E kasa'da var mıydı emin değilim ama ben AdBlue'nun sadece kamyonlar ve otobüslere özgü bir olay olduğunu zannediyordum, yanılıyormuşum.

Sevmediğim özelliklerinden bir tanesi artık iyice görmeye alıştığımız orta konsol kaplaması için kullanılan piano black plastik idi. Onun dışında malzeme kalitesi oldukça tatmin edici olsa da(Özellikle opsiyon olan maun kamplama) bu piano black ambiansı biraz bozuyor.

Sonuç olarak bir basın lansmanından ziyade daha müşteri odaklı bir tanıtım olduğundan bu otomobilin detaylarını çok fazla öğrenemedim, umarım en kısa zamanda yine daha teknik ve detaylı bir incelemelerle sözlüğün veri tabanını genişletiriz.
tümünü gör
ilgili galeri