1984-1997 yılları arasında üretilmiş efsanevi mercedes e serisi kasa kodu.
üzerindeki fabrikasyon boya ömür boyu garantilidir.
kimilerine göre mercedes fabrikasından çıkan son gerçek mercedestir.
En ikonik mercedes kasa kodu. Daha ikonik bir kasa henüz üretilmedi.
mercedes'in köşeli sedanı, kutu kasası. sağlamlığı efsaneleşmiş ve hakkında dilden dile çeşitli senaryoların üretilmiştir.

mercedes'in 1985 ile 1995 yılları arasını içeren w124 belgeseli şurada.

not: video ingilizce onu belirteyim ve oldukça keyifli.
araba yerine tank tanımlamasını hak edendir.
kaportası da, kaputunun altında taşıdığı motoru da evladiyeliktir.
mercedes'in mercedes olmasında büyük katkısı olan modellerden biri. bazıları tarafından halen gelmiş geçmiş en iyi e serisi olarak kabul edilir. iyi durumda olanlarına ciddi fiyatlar istendiği bu otomobillerin iyi bakılmamış olanlarının ciddi sorunları vardır. sahipleri "nasıl olsa mercedes yeaa" deyip bakımlarını aksatarak kullandığından ikinci elde satın almak isteyen hevesliler için büyük kumar olabilir. özellikle arka cam altı, arka çamurluk ağızları, kapı altları ve eşiği ve stop lambasının alt kısmını alırken mutlaka dikkatlice kontrol etmeniz tavsiye edilir.

ülkemize en çok gelen versiyon olan 200 e 1992 yılına kadar m102 motor kodlu mekanik enjeksiyonludur. 1993 yılında ise elektronik enjeksiyonlu m111 motor ile gelmeye başlamıştır m102 motor lpg ile pek uyumlu olmadığından lpg'li kullanılması tavsiye edilmez. 1989 yılında makyajlanmıştır (bkz: pako makyajı) bu makyajla birlikte kapıların ve çamurlukların alt kısımları ve tamponlar farklı renk tonundadır (bkz: two tone). iç kısımda ise yeni tip koltuklar, kapı içlerinin üst kısmına ahşap eklenmesi, farklı ahşap desenleri ve renkleri gibi belirgin farklılıklar vardır. 1993 yılındaki makyajda ilk 6 ay yeni tip motor ile üretilmiş, ikinci 6 ayında ise dış kısmı da makyajlanarak satışa sunulmuştur. bu makyajda turuncu sinyaller artık yoktur ve e harfi başa gelmiştir (bkz: e 200). ancak mercedes tutkunlarının gözünde makyaj öncesi versiyon daha değerlidir.

oldukça çeşitli özelleştirme seçeneğine ve garip garip opsiyonlara sahip bu otomobillerin birbiri ile tamamen aynı donanımda olanına denk gelmek hiç kolay değildir. sürüşüyle, duruşuyla ve kalitesiyle tam bir modern klasiktir.
ismini duyunca bile yüzümde bi ciddiyet oluşuyor..
W210 ve catli kasa mercedesle, gercekten mercedes olan modellerdir. Sadece amblemi yildiz olan degil.
Mercedes'in mühendislerinden Bruno Sacco şaheserlerinden. Over engineering ürünü,aşırı mühendislik ve kalite eşittir w124.. Coupesi ise (bkz: c124) üzerine söylenecek çok söz olmayandır. (bkz: Bruno Sacco)
Hayatımda oturduğum en rahat koltuklardan birine sahip olan araç
1988 model 200 d ile 15 ayda 110 bin km alıp sattım . aldığımda 270 bin de satarken ise 380 bin di.yaptığım tek masraf el freni ayarı ,yağ ve filtre değişimi .tavisiyem 250 veya 300 turbo olanıdır .performans için.200 düz dizel hantal kalıyor
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri