mercedes-benz'in 1976-1985 yılları arasında neredeyse 3 milyon adet ürettiği, bruno sacco ve friedrich geiger tarafından tasarımı yapılmış efsanevi estate modelidir.

bende de bir adet 300 D modeli bulunmaktadır. sürüşü gerçekten çok keyifli bir araç
Rahmetli Kemal Sunal'ın uzun yıllar sürdüğü efsane Mercedes kasası. Youtube'da da karşımıza çıkan bir videosu mevcut, birisine satılmış sanırım. Bazı filmlerinde de kullanmış. Hatırladığım kadarıyla sosyete şaban filminde görünüyordu birkaç sahnede.
Sedan, Coupe ve Estate gövdelerinde üretilmiş efsanevi Mercedes modelidir. Aslında Estate modelinin kodu S123 olarak görünüyor bazı yerlerde ama W123 Estate olarak da geçiyor.

Günümüzdeki E Sınıfı'nın atası olan otomobildir. Mercedes'i Mercedes yapan modellerin başındadır, dayanıklılığıyla bilinir.
dayanıklılığıyla ve sorunlu, sürekli geç tepki veren bilyeli tip direksiyon kutusuna sahip olmasıyla bilinen Mercedes-benz modeli.
Hemen hemen w114/115 ile başlayan "E Class" ın bayrağını daha da ileri taşıyan, cidden ama cidden efsane araçlardır... Sedan, stationwagon ve coupe gövde dizaynlarına göre 123'ün önüne W, S ve C harfleri gelir...
Almanya'da çoktan bir youngtimer iken ülkemizde halen sandalye yada halı taşıyanları görmek mümkündür.
Temizini bulup, kenara atmak gereken araçtır...
1980 yılı sonrasında üretilenlerin pasa ve korozyona karşı daha dayanıklı olduğu söylenilen araçtır. Kendi arabamı satıp bir adet dizel olanından alıp çocuklarıma bırakacağım arabadır. Ayrıca motor ve pistonlarının dökme demir oluşuyla uzun kilometreleri devirebilecek bir araçtır.
Kara motor adıyla nam salmış bir motoru vardır(hepsinde yok bazı modellerde) açık ara en çok sevdiğim Mercedes Benz kasasıdır o kadar güzel iç ve dış tasarımı vardırki bu aracın içinde kullanılan havalandırma kanalları 2012’de çıkan A serisinde devamında platform kardeşler olan cla, gla ve b serilerinden kullanılmıştır, eski modellerinde dizellerinin dönemi gereği az güç üretmesi, göğüste yıllara bağlı çatlamalar ve çamurlularında çürüme sorunu vardır almak isteyen arkadaşlar buna dikkat etmelidir...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri