mercedes-benz'in 1976-1985 yılları arasında neredeyse 3 milyon adet ürettiği, bruno sacco ve friedrich geiger tarafından tasarımı yapılmış efsanevi estate modelidir.

bende de bir adet 300 D modeli bulunmaktadır. sürüşü gerçekten çok keyifli bir araç
Rahmetli Kemal Sunal'ın uzun yıllar sürdüğü efsane Mercedes kasası. Youtube'da da karşımıza çıkan bir videosu mevcut, birisine satılmış sanırım. Bazı filmlerinde de kullanmış. Hatırladığım kadarıyla sosyete şaban filminde görünüyordu birkaç sahnede.
Sedan, Coupe ve Estate gövdelerinde üretilmiş efsanevi Mercedes modelidir. Aslında Estate modelinin kodu S123 olarak görünüyor bazı yerlerde ama W123 Estate olarak da geçiyor.

Günümüzdeki E Sınıfı'nın atası olan otomobildir. Mercedes'i Mercedes yapan modellerin başındadır, dayanıklılığıyla bilinir.
dayanıklılığıyla ve sorunlu, sürekli geç tepki veren bilyeli tip direksiyon kutusuna sahip olmasıyla bilinen Mercedes-benz modeli.
Hemen hemen w114/115 ile başlayan "E Class" ın bayrağını daha da ileri taşıyan, cidden ama cidden efsane araçlardır... Sedan, stationwagon ve coupe gövde dizaynlarına göre 123'ün önüne W, S ve C harfleri gelir...
Almanya'da çoktan bir youngtimer iken ülkemizde halen sandalye yada halı taşıyanları görmek mümkündür.
Temizini bulup, kenara atmak gereken araçtır...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri