150 hp gücündeki otomobil eski Polo gti dan (mk5 polo gti 1.4 tsi 180 hp) 30 hp daha düşük gücü ile beklenen ilgiyi görmemiş arabadır.
1.4 tsi 150 hp gücündeki arabanın öne çıkan özellikleri; gelişen dsg şanzımanın yakıt ekonomisi için boşa çıkması ve gaza çok az bastığınız belirli zamanlarda da sadece 2 silindire yakıt pompalanması. Bu sayede araç oldukça ekonomik bir yapıya bürünüyor.
Agresif kullanım da ise hala oldukça keyifli.
GTİ'dan sonra hızlı çocukları üzen araçtır, yine gıdıklamalar ile o güçleri alırlar elbet
Türkiye'de volkswagen bayilerinin "gti yerine artık bu var buda süper, yürüyeni aynı herşey aynı bitek 30hp az hemde daha az yakıyo wuhu harika" diye bilinçsiz vatandaşa kakaladıkları araçtır. Polo gti ile alakası olmayan bir araçtır, motor zaten twincharge değildir sadece turboludur, yürüyeni gti ile aynı falan değildir kendim bizzat ETKAdan kontrol ettim. Kötü araba demiyorum ama asla gti'ın yerine gelmiş veya alternatif olabilecek bir araç değildir ve ikinci el tertemiz gti'ı max 65bin tl ye alabiliyorken bunun sıfırına 70-75bin tl vermek saçmadır.
(bkz: Neden üretildi ? ) Bu aracın üretim amacını anlayamadım ben tasarruf ve performans diyorlar da e zaten Polo Gti veya İbiza Cupra'da basmayınca gayet güzel değerler yakalanabiliyor . E bastıktan sonra turbolu araç zaten yakacak doğal olarak . Yani 4 kapılı Gti varken buna niye para verilir ki ?
volkswagen polo gti ile alakası olmayan otomobil.
Sadece şu anda satılmakta olan volkswagen polo'lar arasında en hızlısıdır.

Hızlanma verileri de aynı şekilde tatmin edici olmamakla birlikte, yürüyen aksam da gti ile alakasızdır.

Almayın.
Polo'nun warm hatch versiyonu.
Şu an almayı düşündüğüm otomobildir. Arayışım GTi'dan yana değil; istediğimde performans, istediğimde yakıt ekonomisi arıyorum. Bir de hatun kişi de kullanacak. Piyasası kıt biraz şu aralar, yeni nesil geleceği için siparişler de kapalı. Ne yapsam bilemedim sözlük, alternatif önerisi olan varsa mesaj beklerim.

Not: Bütçe 83-84'e çıkar max.
VW'nin bir zamanlar Golf'te GT ile yaptığını bu sefer Polo'da yaptığı otomobildir.

Güzel harekettir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri