çok eskilerden gelen 'volvo'nun çok sağlam olması' inancının üzerinde söylenmiş deyim gibi bir şey. nasıl bir marketing çalışması yapıldıysa artık insanlar volvo'nun asla zarar görmediğine, tank gibi bir otomobil olduğuna falan inanmışlar.

ışıklarda volvoya arkadan çarpan tofaş'ın dağılması gibi virallerle de bu argüman iyice güçlenmiş görünüyor. ben dağılan volvo da gördüm, sürücü ve yolcu güvenliği üst seviyede belki ama bu hasar almadığı anlamına gelmiyor.
hiç bir gerekçesi olmayan önerme. bir otomobil kabindeki kişileri daha iyi koruyabilmek için olabildiğince parçalanır, parçalanır ki enerji başka noktalarda sönümlensin. bizim cahil türk halkımız volvo'ya bir şey olmadığını düşünmeye devam edebilir.
bunlar tabii ki temsili sözler. yani sağlamlığı vurgulamak için ortaya atılan şeyler. tabii ki her bmw'de ne yazık ki "the ultimate driving machine" değil.
çok eskiler için geçerli olabilecek ama artık çok bir şey ifade etmeyen önerme. isveç çeliği tok artık dostum.
vampirler bu yüzden volvo tercih ediyor :)
Eski Volvoların cenaze arabası gibi görünmesi için Volvo yetkililer biz çeliğimizi ancak bu kadar bükebiliyoruz gibi bir laf etmiş gibi bir efsane vardır.
Bence eskileri icin de yenileri icinde söylenen ama abartılmış söylem. Volvo'yla tokuşan Tofaş görüntüleri Türkiye'de tuz biber oluyor, lezzet katıyor.

Burada XC90 ve Q7 çarpışma testi var Audi basmış.
youtu.be/shydexEjZ4I

Burada Modus ve 940 çarpışma testi var, ne kadar bilimsel tartisilir ama eski otomobillerin metal yorgunluğu ve güvenlik tarafinda yaşanan çok basit teknik detaylardan yoksun olduğunu gosteriyor.
youtu.be/emtLLvXrrFs
volvo'yu kullanan açısından oldukça faydalı olacağını düşündüğüm öneridir.

zira pahalıdır parçaları, öyle 'bi stop, bi tampon, sanayide düzelttiririz' demeye gelmez. dikkatli olalım, üzmeyelim volvocuları. manevi olarak da değerlidir arabalarımız ki bunu belirtmeye gerek bile yok aslında.
araç içi kabine gelecek zararı en aza indirmek adına, kaza anında açığa çıkan enerjinin tampon ve kaputta absorbe edilmesi adına, aracın "dağılması" gerektiğini bilmeyen kişilerden duyacağımız söz öbeği.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri