çok eskilerden gelen 'volvo'nun çok sağlam olması' inancının üzerinde söylenmiş deyim gibi bir şey. nasıl bir marketing çalışması yapıldıysa artık insanlar volvo'nun asla zarar görmediğine, tank gibi bir otomobil olduğuna falan inanmışlar.

ışıklarda volvoya arkadan çarpan tofaş'ın dağılması gibi virallerle de bu argüman iyice güçlenmiş görünüyor. ben dağılan volvo da gördüm, sürücü ve yolcu güvenliği üst seviyede belki ama bu hasar almadığı anlamına gelmiyor.
hiç bir gerekçesi olmayan önerme. bir otomobil kabindeki kişileri daha iyi koruyabilmek için olabildiğince parçalanır, parçalanır ki enerji başka noktalarda sönümlensin. bizim cahil türk halkımız volvo'ya bir şey olmadığını düşünmeye devam edebilir.
bunlar tabii ki temsili sözler. yani sağlamlığı vurgulamak için ortaya atılan şeyler. tabii ki her bmw'de ne yazık ki "the ultimate driving machine" değil.
çok eskiler için geçerli olabilecek ama artık çok bir şey ifade etmeyen önerme. isveç çeliği tok artık dostum.
vampirler bu yüzden volvo tercih ediyor :)
Eski Volvoların cenaze arabası gibi görünmesi için Volvo yetkililer biz çeliğimizi ancak bu kadar bükebiliyoruz gibi bir laf etmiş gibi bir efsane vardır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri