volvo'nun insan algılama teknolojisinin başarısız olduğu denemedir. algılaması gereken adamı algılayamayarak muazzam bir başarı elde etmişlerdir.

ya teknolojiyi becerememişler ya aktif etmeyi.
ya da daha kötüsü herifi insan yerine koymamış araba.

inşallah adamın bir şeyi yoktur.
Sistemin ilk çıktığı günlerden kalma olan video.

O gün o araba defalarca saçmaladı, en sonunda da gitti birine patladı zaten. Arabanın önünde duran dayı 'sistem iyi çalışmıyor' dendiği için gaza gelmişti, zaten eller cepte 'rahatım' imajı veriyor.

Sonuç ortada.
kocaman bir kahkaha attıran videodur.

muhtemelen henüz tam anlamıyla bitmemiş bir teknolojiyi denemişler ve çok büyük olasılıkla bittiği zaman iyi bir atılım olacaktır.
ama şimdilik gülmemek de elde değil yahu, adamı silindir gibi ezip geçiyormuş nerdeyse. bari yavaş deneselermiş.
üstün alman teknolojisinin geldiği son noktadır.

sadece insanı değil, önünde ne varsa algılamadan yıkıp geçme üzerine programlanmıştır. alman tankı lakabının hakkını vermiştir. ayrıca "bi' arabaya bakarım araba mı diye, bi' adama bakarım adam mı diye" mesajı vermiştir.
yeni nesil volvo xc90'ların kuzey amerika'da yılın arabası ödülü almasından anlayacağımız üzere köprünün altından çok suyun aktığını gördüğümüz kaza. keşke insan yerine bir dummy kullansalardı da bir sakatlık çıkmasaydı.
Beni sabah sabah güldüren test.Aynısı bizim başımıza geldi biz araca vurduk trafikte gerçi.Aracı algılamayan sistem insanı nasıl algılasın.Volvo arge yaparken insanları patetes etmese güzel olcakmış.
(bkz: epic fail)
Hem güldürdü hem düşündürdü. Videonun sonunda yerde volvo yazan şeyide tabuta benzettim tam oturdu taşlar.
bunlar da ilginizi çekebilir