• / 2
sosyal medyada espirili görselleri paylaşılıyor,artık hanımlar bile biliyor."volvo çok sağlam" diye geziyorlar.

ikinci elde linea alınacak paraya,s40 alınabilir.

madem durum böyle,neden bu markanın piyasası yok?

Malum ülkemizde 1.6 litre üstü gerek Mtv gerek Ötv olayından dolayı sıkıntı vermektedir .

Geriye kalan 1.6 volvo modelleri de şahsi fikrimce hantaldır . Ee araç güvenli tabi ağır olacaktır diyen taraf da haklı olabilir ama S60 alıp sollamalarda da araç yüklüyken ( ağırlık bakımından ) kötü durumda kalmak istemem . Ancak aile babası olursam bir gün veya yurt dışında yaşarsam kesinlikle düşüneceğim markadır .

sözlerim V40 T4 ü içermemektedir . Polestar V40 hala istiyorum .
Volvo'nun müşteri profilinin farklı olmasından kaynaklanmaktadır. O parayı buna vereceğimize giider Mercedes BMW alırım diyen insanların ülkemizde bolca bulunmasından dolayı Volvo tercih sebebi olmamaktadır. Nitekim bu durumun Volvo kullanıcılarının hoşuna gittiği düşünülmektedir. =)
E ne güzel işte. Paramız olduğunda Volvo almamız için daha iyi bir neden.
yer aldığı segmentlerin çoğunda kafaya oynamasına rağmen marka algısı yüzünden insanların mercedes bmw tercih etmesine kurban giden mevzu. halbuki neredeyse ikisinden de daha iyi ve kaliteli yapıya sahipler. özellikle yeni modeller segmentinde direkt olarak lider pozisyonda.

(bkz: volvo xc90)
(bkz: volvo s90)

Bugün yaklaşık 500.000 tl'lik bir x5'e bindim ve Volvo XC90'ın yanına bile yaklaşamayacağını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ama sokaklara baktığınızda ne yazık ki x5 daha fazla. çünkü kullanıcı - tüketici bilinçli değil. Bilinçli bir insanın o parayı x5'e verme olasılığı neredeyse sıfır.
çağ atlamış bir markanın çağ atlamayan kullanıcılar tarafından tercih edilmemesini konu alan başlık. bence volvo kullanıcıları da memnundur yahu. araçlarını özel kılıyordur bu az tercih edilme. ben de sokakta bir s90 gördüğümde ağzım sulana sulana bakıyorum ama bunu bir 5 serisi veya e serisi için söyleyemem ne yazık ki.
Volvo kullanıcıları içinde tanıdıklarım memnun değiller düşündüğünüzün aksine. Sebebi de araçlarını yenilemek istediklerinde genel anlamda zorluk çekiyorlar, arabaları düşük fiyatlardan ve zorlukla satılıyor. Genel olarak memnun olmadıkları konu ise yakıt tüketiminin fazla oluşu ve servis ağının haliyle az oluşu. Birde arabalar eskidikçe herhangi bir kaza veya bozulma durumunda çok beklediklerinden parça tedarik sürecinin çok uzun sürdüğünden şikayetçiler sanırım eski modeller için gereken stok tutulmuyor.

Tekrar belirtiyorum bu bir genelleme bile sayılmaz tamamen çevremdeki Volvo kullanıcılarının ortak görüşü. Gelelim benim görüşüme, farkındaysanız arabayla ilgili büyük bir sorun söylemedim size. Çevresel koşullar sebebiyle durum böyle, arabalarla ilgili tek sorun ise araçların ağır oluşu. Evet gerçekten de çok ağır evet gerçektende yakıt tüketimine etkisi çok fazla. Aynı motor başka araçlarda çok çok daha iyi sonuçlar veriyor, oldukça hantal ve dolayısıyla performans olarak oldukça geri kalıyorlar.

Nitekim bende bu sebeplerden tercih etmedim araba alırken, ikinci el vs çok derdim değil ama hantal bir araç canımı sıkıyor. He giden modellerde var onlarda bana gitmedi işte.

Edit: İlk cümlede çok yanlış bir ifade kullanmışım daha doğrusu eksik. "Bu durumdan Volvo kullanıcıları memnun değiller az oluşu az satılması mevzusu. " olacaktı.
Ya arabadan anlamıyordur, ya da önden çeker sevmiyordur.
sahibinden.com'da arama listesinin en sonunda olması
araba almanın mantığa değil duygulara hitabından kaynaklanır. zira mantıklı düşünülünce her zaman volvo akla gelirken aracı alma safhasında alman arabalarının duygulara hitap eden yönüne kapılıp tercih değiştiriyor insan sürekli.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir