Volvo'nun en çok satmış olduğu Suv'dur.
Araba Ford Mondeo ile aynı platformu kullanıyor. Bu versiyonun 8 ileri otomatik vitese sahip olması da ayrı bir güzelikti.

2 litre turbo dizel ünite 181 beygir ve 400 Nm tork üretiyor. 1844 kilogramlık aleti 0'dan 100'e 8.5 saniyede çıkarabiliyor. Vitesler çok pürüssüz ve sarsıntısız geçiyor. Ortalama olarak da 8 litrelik bir yakıt tüketimi var. Fiyat yaklaşık 200.000tl.

Malzeme kalitesi güzel, donanım seçenekleri güzel. Alınabilecek suv'lardan biri bence.
Bunu alamayınca gittik Kuga aldık. Para aile içinde kalsın.
Kabin malzeme kalitesi olsun, şekli şemali olsun, yakıt tüketimi olsun, süspansiyon sistemi olsun her şeyiyle çok güzel olan Suv. Volvo'nun ülkemizdeki 'evlat olur' bakış açısı yüzünden satılmıyor diye düşünüyorum.
İleride aile babası olduğumda birine sahip olarak ailemi,çocuklarımı güven,konfor,gerektiği yerde de güçlü şekilde a noktasından b noktasına götüreceğim modeldir.
avrupa'nın en çok satan orta sınıf suv'sidir.

edit: jato dynamics verilerine göre.
volvo'nun nisan ayı içerisinde dünya genelinde en çok sattığı modelidir.
2016 nisan ayında yam 11.937 adet satış gerçekleşmiş. (2015 nisan'da bu rakam 13.187)
Gayet güzel bir motordur. Son derece isteklidir, yüksek torku nedeniyle esnek karakterlidir. Ayrıca olabildiği kadar da rafine özellikleriyle dikkat çeker.

Detaylı sürüş izlenimini merak edenler şuradan okuyabilir: Volvo XC60 D4
V60 Cross Country'nin hakkını yiyen araç ve motor kombinasyonu. Ayrıca yaşına ve altyapısına rağmen kendi segmentinde Avrupa lideri olan araç.
ismindeki d4 - d4204t14 kod adlı motorundan gelir.
yeni yılda şöyle bir silueti olan model.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri