volvo'nun gelecek yıl çıkaracağı küçük suv'dir.

çarşamba günü yapılacak resmi açıklama öncesi dün sosyal paylaşım uygulaması snapchat'ten biraz ipucu verdi volvo. "babanızın volvo’su değil” sloganıyla tanıtımı yapan marka, genç kitleyi hedef olarak belirlemiş durumda olduğunu bir kez daha gösterdi.

bmw 1 serisi, mercedes a serisi ve audi a3 gibi modellere rakip olarak gelen yeni xc40'ın, gelecek yılın ikinci yarısında tanıtılacağı tahmin ediliyor.
Yeni tasarım çizgilerine bakılırsa çok can yakacak bir suv'dir.
Tamamen yenilenen 60 serisinden sonra ürün gamına 2018 itibari ile eklenmesi bekleniyor. Tamamen yeni hibrit sistem olan T5 ise XC40'ın elini baya bir güçlendirecek. Yollarda haddinden fazla gördüğümüz GLA yerine umarız XC40'lar görürüz.
ülkemizde yükselen mercedes modasıyla beraber pazarda kendisine fazla yer bulamayacak bir başka volvo modeli.
volvo'nun resmi tanıtımını yaptığı konsept araçtır.

--- spoiler ---
40 serisinin bu ve bunun gibi versiyonları, volvo’nun cesur bir iç ve dış tasarıma, endüstri lideri bağlantı, elektrifikasyon ve otonom sürüş teknolojilerine sahip otomobillerle, geniş ve kârlı premium küçük sınıf otomobil pazarında nasıl bir büyüme planladığını gösteriyor. yeni konsept otomobiller, volvo’nun yeni kompakt modüler mimarisi (cma) üzerinde üretilmiş ilk otomobiller olacak. özellikle daha küçük otomobiller için tasarlanan bu yeni kompakt modüler mimari, şirketin tasarımcı ve mühendislerinin daha cesur ve daha özgür hareket etmelerini sağlıyor.

volvo’nun küçük otomobil stratejisi, şirketin bir süredir devam eden küresel boyuttaki operasyonel ve finansal dönüşümünün önemli bir parçasını oluşturuyor. isveçli şirket, dünya çapındaki premium oyuncularla rekabet ederken, markasını yeniden konumlandırdığı, dört yıllık iddialı bir yeniden canlandırma planı uyguluyor.
--- spoiler ---
volvo'nun yeni üç silindirli t5 plug-in hibrit motor sistemini kullanan modeldir.
volvo'nun bu sayede dizel otomobillerin tahtını sallayacğı konuşuluyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri