2016 yılında üretimine başlanması beklenen volvo'nun yeni nesil station wagon modeli.

önümüzdeki hafta cenevre otomobil fuarında görücüye çıkacak ancak bir hafta öncesinden fotoğrafları basına sızmış.

araç 2016 volvo s90'ın avant modeli. b sütununa kadar aynı dizaynı paylaşırken sonrası bildiğimiz station wagon. emekliye ayrılan volvo v70'in bayrağını devralacakmış.

en dikkat çeken özelliği L şeklinde arka stopları. boyu v70'ye oranla daha uzun olmasına rağmen arkadan bakıldığında daha küçük hissiyatı uyandırıyor.

s90'da olduğu gibi en dikkat çeken motor opsiyonu 2000cc hem turbocharged hem supercharger ve plug-in hybrid özelliğinde t8 adı verilen 413pslik şaheser. öte yandan 2000cc'lik 193ps ve 238ps'lik dizel seçenekleri de olacak.

tabi bu canavarların variable displacement özelliğine sahip olduklarını belirtmemize gerek yoktur umarım.

sızan fotoğraflar - 1
sızan fotoğraflar - 2
sızan fotoğraflar - 3
sızan fotoğraflar - 4
oldukça uzun bir araç. özel otoparkınız yoksa sokak aralarında park ederken büyük zorluklar yaşanabilir.
tam bir aile arabası olabilecek station wagon. gerçi suvlara nazaran yükseklik ve hareket alanı sıkıntısı olabilir ancak volvo dış görünüm bakımından yine çok güzel bir projeye imza atmış.
Çocukluğumda Volvo V90 denildiğinde köşeli tasarıma sahip Station Wagon tasarıma sahip cenaze arabalarına benzer bir araba aklıma gelirdi ki bu bahsettiğim V90 modeli sadece 97-98 yıllarında üretilen ve Volvo 960 Station'un yerine geçen model. Şimdi ki ise Volvo'nun XC90 modeliyle tanıtmış olduğu SPA platformunun yeni meyvesi. Bu platformda tanıtılan araçların genel özellikleri uzun aks mesafesi ve bunun sonucunda ortaya çıkan geniş iç hacim ve Ön aks ile ön tampon mesafesinin eskisine göre daha da yakınlaştırılmış olması. Ayrıca aracın 18 Şubat 2016 itibariyle resmi olarak tanıtılmış olması sonucunda basın fotoğrafları da medyaya sızmıştır. Buradan ulaşabilirsiniz. Dış mekan oldukça karizmatik, iç mekan ise oldukça kaliteli ve geniş görünüyor. XC90 da başarıyla görevini yerine getiren Sensus bilgi-eğlence sistemine bu araçta da yer verilerek ön konsoldaki gereksiz tuş kalabalığının önüne geçilmiş. Ayrıca aracın arka koltukları katlandığında iç hacmi 1526 litreye kadar çıkabiliyor. Ayrıca V90 T8 Twin Engine Hybrit versiyonunda 0’dan 100 km/h (0-62 mph) hıza 5.2 saniyede ulaşacak ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak bu model ekonomik sürüşte karma yakıt tüketimini 2.1 litre/100 km olarak açıklıyor.Volvo V90 T8 Twin Engine Hybrit 9.2 kilowatt kapasiteli lityum-iyon pillere sahip olacak ve yalnızca elektrik kullanarak ortalama 48 km yol katedebilecek.
dün resmi olarak tanıtımı yapılan, volvo'nun 90 serisinin üçüncü otomobili.

firmanın ceo'su hakan samuelsson'in açıklaması firmanın yarattığı algıyı da, gelecek planlarını da çok güzel özetliyor: "pek çok insanın zihninde biz station markası olarak yer etmiş durumdayız. volvo markası bugün stationdan çok daha fazlasını temsil ediyor olabilir ancak bu alandaki zengin mirasımızı v90 ile geleceğe taşımaktan da memnunuz.”
pilot assist yarı otonom sürüş teknolojisi
büyük hayvan tespit sistemi
yoldan çıkma uyarısı
akıllı telefon entegrasyon sistemi apple carplay

gibi teknolojilere sahip, volvo'nun yeni 3 oda 1 salon station wagonu.
zlatan ibrahimovic'in milli takıma vedası tandanslı reklamı ile tanıtılan volvo'nun en iri station modeli.

zlatanlı reklam videosu
heybetli ve güçlü duruşuyla beni benden alandır.
Volvo V90 Estate Inscription Test Videosu Yayında !

İskandinavya’nın başkenti İsveç Stockholm’de çekimlerini gerçekleştirmiş olduğum D5 kodlu, 235HP 480 NM Torka sahip Volvo V90, bakalım bize istenileni verebiliyor mu?

Youtube Linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

www.drivetime.tv
önü ne kadar modern ise arkası da o kadar eski modernlikten uzaktır.. arkası daha modern olabilirdi sanki..
arka stopların boynuza benzeyen yukarı yöndeki uzantıları olmasa yeni bmw 6 serisinin stoplarını koymuşlar derdim..
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri