1000km'yi aşkın kullanımım sonrası XC60 sahiplerine bolca sövdüğüm maceracı bir Volvo modeli.

V60 Cross Country, XC60 ile aynı altyapıyı paylaşır. Ağırlık merkezi yere daha yakın olduğu için yol tutuşu XC60'dan çok daha başarılıdır, XC60'da kıyasla çok daha yakışıklıdır, onun kadar konforludur, Türkiye'de XC60'la aynı motor ve şanzıman kombinasyonu ile satılmasına rağmen XC60'dan 25bin TL kadar daha uygun fiyatlıdır... Buna rağmen V60 Cross Country satışları yerlerde sürünürken XC60 bir yılda 600 küsür tane (2015 yılı) satılır.

Neden?
Çünkü SUV alıp hava atılacak.
Neden?
Steyşın otomobile karşı önyargımız var. İlla sedan olacak, bütçe varsa SUV olacak.

Potansiyel XC60 sahipleri, allah aşkına V60 Cross Country'ye bir şans verin. Az sayıdaki örneklerinden birisine yolda denk geldiğinizde üzülmeyin.

Bu arada, "V60 Cross Country nasıl hazırlanır?" diyenler için tarif aşağıda:
Standart V60'ı alın. Süspansiyonlarını 65mm yükseltin. Çamurluklarına, marşpiyelerine, tamponlarına bolca plastik dokunuş ekleyin. Araya birkaç Cross Country yazısı sıkıştırın. Bir de ön ızgarayı "bal peteği" görünümlü olan ile değiştirin. Tercihen kahverengi rengini seçin ki Cross Country'nin karakterine uygun maceracı, doğa tutkunu imajını tam olarak vurgulayabilin. Otomobiliniz hazır; dağda, bayırda, ormanda, tarlada, iyi günlerde kullanın.
Station wagon otomobillerin çok daha kullanışlı ve çok daha yakışıklı olduğunu bir türlü anlamayan halkımızın yine çok talep göstermeyeceği otomobil.Volvo Xc60 almanın bence hiç bir mantığı yok, hem de o fiyatlara. Bir gün bu halk uyanmış olacak ama biz o günleri görecek miyiz bilinmez.
bir station wagon sever olarak pek beğendiğim yazı olmuştur.
çerçevelettirip duvarıma asacağım, suv'cilere gelsin bu da.
fotoğraflarda stationwagon'un ülkemizde atası olan toroslar ile yan yana durmasına ayrı sevindiğim yazı.
volvo gibi sw konusunda inanılmaz işler çıkaran bir markanın, türkiye'deki bakış açısı nedeniyle pek rağbet görmeyen bir başka modeli. artık sedanlar bile neredeyse gözden çıkarılıyor. ya hatchback ya suv.
Türkiye'de asla tutmayacak olan station wagon semgnetinde olan otomobil. Türkler bu otomobillere neden şans vermiyor hala anlamış değilim. Aslında istedikleri bir çok özellik kendisinde mevcut hatta fazlası var.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri