1996 yılından bu yana volvo tarafından 3 nesil halinde üretilen station wagon'dur.

1.nesil 1996'da volvo s70'in station wagon versiyonu olarak üretime başlamış 2000 yılına kadar devam etmiştir. arazi için geliştirilen modeli xc 70 olarak başka bir model halinde üretilmeye başlandı. şu an ülkemizde de o haliyle bulunmaktadır.

tasarımcı peter horbury imzalı 2.nesil ise volvo s60`'ın station wagon versiyonu şeklinde piyasaya sunuldu. 1.nesle göre iç dizaynı neredeyse baştan aşağı değiştiren volvo, dış dizayna çok fazla dokunmamıştır. bu neslin üretimi ise 2007'de sonlanmıştır.

3. ve şimdilik son nesil ise o tarihten itibaren günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. o da volvo s80'nin station wagon versiyonu olarak piyasaya çıksa da ülkemizde yerini volvo v60'a bırakmıştır.

öte yandan volvo v70, euroncap testinden 5 yıldız alarak güvenlik konusunda da ne kadar iyi olduğunu kanıtlamıştır.
yerini volvo v90'a bırakmış klasikleşmiş volvo modeli.
bir erkek daha ne ister ? sorusuna cevap olmaya aday otomobildir. her gövdesi beni tatmin etmeye yeterlidir.mk1-2-3 hiç fark etmez. yeri gelir eve eşya taşır, yeri gelir köyden yığınla tereyağ-yoğurt falan getirir,taş gibi sağlamdır,kız arkadaşın üşüdüğü zaman koltuk ısıtmayı açarsın, baban binince gözün arkada kalmaz bi yere sürttü mü altını falan diye, performans açısından yeterince tatminkardır,kapat otobanda 240 falan(t5 ile). gerektiği kadar premium ve kıskanılmayacak kadar sıradan bir wagon'dur. her eve lazımdır.
station wagon gibi station wagon.net
Bundan bi tane alıp torosların eteklerine sürmek istiyorum sözlük.
alıp ege turuna çıksam dediğimaraç
Efsane dizi breaking bad karakterlerinden Gustavo Fring'in 98 model olanını kullandığı araç.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri