Hayalimdeki proje arabası. O 5 silindirin mırıltısını son devire kadar, tepe tepe kullanmak istiyorum.

Böyle arabaları alıp da milletin Powershop'lara filan gitmesini de hiç anlamıyorum. Bu işin güzelliği eline anahtarı alıp söküp takmak zaten.

Başkasına yaptıracaksan alma abicim, Powershop da öyle güzel bulmuş ki fabrikan çıkma gibi her araca aynı şeyleri takıp takıp duruyor... Sahibi kimse gerçekten saygı duyuyorum zamanında açığı iyi görmüş valla, şimdi altın yumurtlayan tavuk.

CP pistonlar, Darton gömlekler, Mishimoto Intercooler, NGK bujiler vs. vs.

S60'ın motor kompartmanı da çok sıkışık arkadaş şimdi iki jack standle girip de şanzımanı ele almak hiç istemiyorum.

Piyango filan vurursa, rüya arabam olan 911'i pas geçip, kendime bir garajla s60R alacağım heralde.
Bunlar çok büyük dertler tabii, önce sağlık:)
2004 yılında volvo tarafından tanıtılmış, 300ps'lik l5 geometrik dizayna sahip motoru bulunan s60 serisinin en hızlısı.

bu arkadaşı standart s60'lardan ayıran özellikleri arasında ise mavi tabanlı göstergeleri, geniş brembo frenler, 18inç'lik pegasus jantlar ve dinamik süspansiyon sistemi.
Döneminin hızlı otomobilleri arasında yer alan tank. Yapan abiler otomobilin kilosunu göz önüne alıp süspansyion sistemini ona göre tasarlamışlar.
Zamaninda dergide calisan abim Imola pistinde dunya lasmanina gitmisti. Anlata anlata bitiremezdi
Volvo'nun benim en için en ilgi çekici modeli. Genellikle kendileri böyle uçan kaçan otomobiller üretmezler, olayları ağır başlı otomobiller üretmek aslında. Ama bu otomobil ile gerçekten sınırları zorlamışlardı. Her dergide kapak olmuştu.
Manuel şanzımanlı olanının vites yollarının hastası olunan araç.
Dönüş çapı ve yedek parçasının fiyatları ile kanser eden ancak direksiyona geçildiğinden itibaren buram buram benzin yakmasına rağmen verdiği, özellikle manuelinin, sürüş kalitesi ile normal araçlar kullanıldığında garip bir his uyandıran zamanı için oldukça teknolojik zımbırtı. Güzel deneme Volvo. Seviyoruz!
Başlığı açtığımdan beri tam 1 yıl geçmiş. Peki bu sürede neler değişti? => Quaife'nin S60R için mekanik LSD ürettiğini öğrendim böylece açık diferansiyel yerine konabilecek efsane bir parça olduğunu keşfettim. Ayrıca lacivert bakmaktan vazgeçip gri bakmaya başladım.

Peki bu sürede neler değişmedi? => Piyango hala vurmadı. (bkz: ilk entry)
Dönemi için harika bir otomobildir. Sonrasında bu sınıfta hayli iddialı otomobiller üretildi, S60R sanki biraz unutuldu gibi.

En çok merak ettiğim de neden Volvo'nun yeniden bu tip R versiyonlarını üretmediği?
Volvo'nun en vahşi modelidir kanımca.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri