2000 yılından beri üretilmekte olan model.
Kompakt sedan olarak geçen araba, Volvo'nun amiral gemisidir.
D2 (115 hp), D4 (181 hp), T4 (180 hp) ve T5 (245 hp) gibi motor seçeneklerine sahiptir. Ülkemizde en çok 1.6 litrelik D2 dizel motor kullanılmaktadır.
2010 dan itibaren üretilen 2. kuşak versiyonlarının ford mondeo alt yapısını kullandığı modeldir. EUCD denilen bu platformu kullanan diğer modeller ise Volvo S80, XC70, XC90, Ford’un Mondeo, S-Max, Galaxy ve Land Rover‘ın Discovery, Freelander ve Range Rover Evoque modelleridir.
1.6 litrelik d2 ile kıçını kaldıramayan araba.
Hızlanma gibi bir durum söz konusu dahi değil, yani en fazla hızlanıyormuş gibi yapıyor.
En kötü D4 motor ile alınmalıdır, tasarruf yapacağım diye D2 alırsanız kanser olursunuz.
2006 kasası o zamanlar herşeyden çok istediğim arabaydı. Şimdi bile imkanım olsa sırf hevesimi almak için satın alabilirim. Volvo ile özdeşleşmiş kesik arka far tasarımı, aracın öne kadar uzanan sportif çizgisi ve efendi oturaklı duruşuyla çok yakışıklı aletti. Güncel kasası nedense o kadar heyecanlandırmadı beni. Bide o yıllarda Volvo henüz satılmamıştı. Füncel modeli için 180 beygir d4 versiyonu pahalı olsada bence segmentinde tercih edilebilecek araçtır. Sonuçta İsveç ve Volvo.
ikinci nesli (2018 modelinin) 2017'nin son günlerinde tanıtılacağı açıklanan volvo.
2009'da yola çıkan ilk nesil böylece 9 yıl boyunca üretilmiş olacak.
9 yıl boyunca aynı kasası üretilmiş olacak olan otomobil. Otomotiv sektöründe pek görülmemiş bir hamle bu. Yeni kasa ile sanırım hatlar biraz daha keskinleşecek.
d2 motorla alınacaksa en az 50 yaşını geçmiş olunmalı istanbul dışında ağır sürüş tarzının tepki çekemeyeceği illerde kullanılmalı.
süspansiyon kalitesi ses sistemi yol tutuşu koltuk rahatlığı mükemmel olan araç.
yol bilgisayarı ve radyo menüleri çok karışık ve alışmak zaman alıyor keza cruse control de buna dahil.
powershift otomatik şanzımanı yarım otomatim olmasına rağmen sanki tork konverktörlü hissi verdiği kanısındayım.ama geçişler çok başarılı sarsıntısız fakat performans olarak tatmin edici değil.
t3 R design versiyonu 1-2 gündür test konuğumuz olan ve acayip derecede hoşuma giden otomobil. özellikle çift egzoz beni benden aldı. yakında sözlüğe incelemesi gelecek.
Kendileri hayalim olur. Hyundai i20'den sonra iyi gelecektir.
İlk neslini hep arkadan rokete benzetirdim, hele de gümüş gri rengiyle. Stoplarla şekillenen sert çizgiler çok karizmayım diye bağırırdı.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri