A3 sedan ve cla'nın da piyasa sürülmesinin ardından 3. nesli ile piyasaya c segmenti sedan olarak dönmesi beklenen araç (benim beklentim). 1. nesliyle renault 21 concorde ve audi a4 (b5) ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olduğunu dikkate aldığımızda d segmenti olarak görünen araç 21. yüzyılın araçlardaki genişleme politikasına yeterince adapte olamayarak 2. nesilde c segmentinin premium seçeneği olmuş (1. nesil s60 d segmenti talebine karşılık 2000 de üretime girdi), fakat almanlar henüz bu segmentte premium kompakt araç üretmediği için kafa karışıklığına yol açmıştır.

bunlar da yorumumu destekleyen kaynaklar:
s40:
s40
r21 concorde:
Renault 21
a4:
Audi a4
s60 için:
s60
Sektörde segmentlerin birbirine girmesinin meyvesidir s40.
Henüz bir fiyat açıklaması gelmemiş olmasına rağmen 80.000tl bandında olacağını düşünüyorum.
Ülkemizde her ne kadar seveni çok olmasa da ikinci eli yavaşta olsa, volvo güzeldir diyorum.
gelmiş geçmiş en güvenli volvo olacağı iddia edilen arabadır.
volvo'nun en güvenli arabası olması demek çok büyük yenilikler barındırdığını gösterir, göreceğiz.
ilk neslinin sasisi mitsubishi carisma ile ortak olan arac. dis tasarimi cok sade ve duz gelse de icine oturdugunuzda ikinci nesline gore daha cok gercek bir volvoda oturdugunuz hissini verir. arka tarafi dardir. 2.0 atmosferik motoru ile sorunsuz bir arac olarak hafizamda kalmistir.
Volvo 40.2 Concept ile piyasaya yeniden dönüşünün sinyalleri verilen c sınıfı sedan. Gerçi artık sedan demek yanlış olabilir çünkü konseptin dikkat çeken önemli detaylarından biri liftback olarak tasarlanmış olması. diğer dikkat çeken bir detay ise genel tasarım dilinin köşeli formlara ağırlık vermesi. XC90 ve S90' bize keskin kıvrımların artacağını haber vermişti fakat görülüyor ki daha da artmaya devam edecek.
Volvo'nun bugün tanıttığı 40 serisi Concep'lerden biri yeni nesil S40'ın habercisi. XC60-S/V60 ve XC40 sıralamasından sonra Volvo ürün gamına en son katılacak kendileri. www.media.volvocars.com/image/low/190843/1_1/5?i=1
www.media.volvocars.com/image/low/190841/1_1/5?i=1
www.media.volvocars.com/image/low/190842/1_1/5?i=1
greenbaracuda'nın da söylediği gibi liftback bir tasarıma ve eski Volvo'lardan alışık olduğumuz pek çok köşeye sahip. 40 serisi için ayrı geliştirilmiş ama 60 ve hatta belki 90 serisinde bile kullanılması planlanan önden çekişli, yeni, T5 kodlu hibrit bir sisteme sahip olacak. Hatta Volvo'nun 2019 yılında tamamen elektirkli bir Tesla Model 3 rakibi üretme planı var. Kanımca bu onurlu görev için de S40 seçilecek.(Dipnot: Yeni 1.6 dizel motorun ise tanıtımı sanırım yeni S60 ile birlikte olacak)
Ütü ile çekilmiş bir de videosu mevcuttur.
www.youtube.com/watch?v=Aotqaw3Hk7s&t=21s
1.9 t4 motorlusu fiyat performans konusunda çok başarılı stock 200hp ile geliyor ufak oynamalarla çok güzel güçler almak mümkün tipi de hiç belli etmiyor tam bir sleeper
Çok uzun zamandır yeni neslini beklediğimiz model.
İkinci elde atmosferik bir s40 güzel fiyatlara bulunabilir, az paraya çok konfor sunar.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri