Göteburg şehir merkezinden yaklaşık 25 km. Kuzey batısında, Torslanda'nın doğusunda konumlandırılmış Headquater, giriş için herhangi bir rezervasyona gerek olmayıp, yaklaşık kişi başı 30-35 TL'den gezebileceğiniz bir müzedir.

Tamamıyla Volvo'nun tarihi yattığından ziyade, içeride Volvo'nun özellikle Güvenlik hassasiyetinin elementlerinden emniyet kemeri üzerine de yapmış olduğu çalışma ve testlerin birebir simülesini kendinizin de deneyebileceği platformlarda sahip bir müze olma özelliği taşımaktadır.

Ekteki resim birebir eski kasa XC90'nın Lego halidir bu arada.

Son olarak, özel basın toplantıları ve organizasyonlarda Volvo, Drive Experience Center'da aklınıza gelebilecek bütün Volvo'ları test edebilme imkanı yakalayabiliyorsunuz. En son yetkililerle görüştüğümde, bireysel katılım kabul etmediklerini belirtmişlerdi.

BlueTrain var ayrıca. Volvo üretim bandını gezdiren, ufak bir tren kendisi ancak fotoğraf çekmek yasak.

İki hafta sonra Torslanda Volvo'da olacağım.

Editlemeyi ihmal etmem ancak detaylar DriveTime ' da ayrıca ulaşabiliyor olacaksınız.

Volvo'dan sonra Koenigsegg için bu sefer şehirin tam güneyine ilerlemeyi deneyeceğiz çünkü kısıtlı zaman ve gidiş geliş neredeyse 400 Km yol yer alacak.( Bunun için söz veremiyorum )

Bu süre içerisinde Volvo V60 bize eşlik ediyor olacak.

Mayıs'ın sonlarına doğru döndüğümde bilgilendiriyor olacağım.
Legodan volvo xc90 yapmak nasıl bir psikopatlık anlayamadığım müze. Koenigsegg için takipteyiz.
başlığı görünce haberdar olduğum,
yazıyı okuyunca bilgilendiğim,
görseli görünce gidilecek yerler listesine eklediğim müze olmuştur.
Her güzel şeyin bir sonu varmış.

Volvo Torslanda'ya en nihayetinde gidildi. Torslanda'ya giriş yaptığınız anda yollarda bir çok Volvo S90 ile karşılaşmamanız imkansız gibi bir şey. XC40 tanıtım lansmanında S90 ve V90 için görüntü almamız her ne kadar engellensede, Volvo Headquarters binası önündeki tek araçlık yere sahip park alanında S90 görmemezlikten gelemezdik.

Volvo V90'la Goteborg merkezde karşılaştığımızda, yaşlı bir teyze ve amcanın test ettiğini görmek asıl bizi şaşırtan detaydı.

Volvo Müzesinde ise bizi en çok şaşırtan detay ise ; Bazı araçların önünde led monitörler vardı, tanıtımlarının yer aldığı. Bu monitörlerde sadece iki dil seçeneği vardı. Bunlar İngilizce ve Türkçe'ydi.

İsveç'e ayak bastığımızdan beri, İsveç'ce den başka bir dille karşılaşmadığımız için ( İngilizce dahil ) Volvo'da ek olarak sadece Türkçe dil seçeneğiyle karşılaşmış olmamız, gerçekten sevindirdi.

Göteborg sokaklarında taksilerin Volvo XC60 D4 R-Design olması bir kısmınında V70 serisinden oluşması, aklımızda kalan diğer bir detaylardan. Nitekim yollarda bolca Volvo ile karşılaşacağımızdan emindik. Ancak taksilerin XC60 D4 R-Design olması, beklemediğimiz bir hadiseydi.

Volvo Müzesinde gerçekleştirmiş olduğumuz video çekimi için, Youtube kanalımıza linklerden ulaşabilirsiniz. İzledikten sonra, yorum yapmayı, beğenmeyi vede paylaşmayı unutmayın.
bit.ly/VolvoSwedenDrivetime

Görsel detaylar ve daha fazlası için ;
www.drivetime.tv

Facebook
Instagram

Not: İsveç'e kadar gidip, Koenigsegg'e gitmemek olamazdı. Videosu hazır gibi, muhtemelen en geç Cuma öğlen yayında olacaktır. Drivetime.tv üzerinden detaylara ulaşabiliyor olacaksınız.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri