2.5 TDI 140 Hp
2.5 20V 170 Hp
2.5 10V 144 Hp
2.5 10V 140 Hp
2.3 T5-R 250 Hp
2.3 T5 225 Hp
2.0 20V Turbo 210 Hp
2.0 10V 126 Hp
2.0 143 Hp
Tabiiki en çılgın olanı 2.3 T5 R modelidir. Tamı tamına 250 beygirdir, tam şaka makinesi. Dıştan bakan çoğu insanın bu ne böyle şahinden tipsiz diyip içine bindiğinde ve ufaktan gaza dokunduğunda oluşan fikir değişimi görülmeye değerdir. Güzel ülkemde bitane T5 R bulmuştuk babamla niyetlenmiştik lakin otomatik olunca vazgeçtik neyse kısmet. Ayrıca station wagon(oda yakışıklıdır) olanlarını farklı ülkelerde yükleyip drift drag vsvs. şaka makinesi yapan abilerimiz mevcut.

Volvo'nun Kuzey Amerika'ya ithal ettiği ilk önden çekişli arabadır. Bu ithalat ile Kuzey Amerika'da çok ses getirmiştir, hatta kıtanın Volvo'yu kabul etmesine ve onaylamasına sebep olan arabadır. 1990'ların ortasında en çok satan Volvo modeli olmuştur. Ayrıca Volvo'nun yarı bağımsız arka süspansiyon'u keşfetmesini ve patentini almasına sebep olan modeldir.
250 beygir olanı gerçekten çok güzel hissettiren araba.
Biraz yüklenmiş olanını kullanma fırsatı bulmuştum, çok eğlenceliydi. Direksiyon turu biraz fazla o yüzden ufak bir sıkıntı yaşayabiliyorsunuz.
videodan anladığım kadarı ile 0-100 arası 250 beygirin sadece 100'ünü yola aktarabilen arabadır.
Video'daki abinin sürekli direksiyon çekmesine anlam veremediğim başlık.
Kendilerini daha iyi hissediyor insanlar sanırım direksiyon çekince.
Köşeli ve sert bakışlı otomobilleri sevme sebebi.
T5 R candır.
tam bir erkek otomobilidir. sert bakışlar, bükülememiş kaporta, agresif bir görünüm. modifiyeye de oldukça açıktır, bir çok aftermarket ürünü bulunmaktadır.
R modelini kullanma şansım olmadı ama t5 modeli de gayet yeterli bence, 210 Hp. Parça fiyatları bu kadar yüksek olmasa, yakıtından korkmadan binerim. 96' bordo renkli bir araç vardı arkadaşımda, deri koltuklar, çift yönlü klima, ısıtmalı,elektrikli koltuklar, sunroof cd+kasetçalarlı teyp şu an hatırladığım özellikler. ayrıca araba tank gibidir:www.youtube.com/watch?v=iMFtucxGoNg
Volvo'nun önden çekişe geçip arkadan itiş hayranlarını üzmesine rağmen hayranlık uyandıran çizgilere,performansa ve malzeme kalitesine sahip aracı.. Özellikle station wagon modeli o cüssesi ile tahmin edilemeyecek performansa sahiptir...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri