dedikodu olarak dolaşan bu haber bugün takımın yaptığı resmi açıklama ile doğrulandı.

Açıklamada, takımında yeni stratejisinin müşteriler için Polo R5 otomobil geliştirmek ve WRC2 kategorisinde varolmak olduğu da belirtildi. 2017 yılında Polo R5’i geliştirmeyi planlayan takım, 2018’den itibaren yeni otomobili müşterilere satmaya başlayacak.

boşa düşen pilotların ile hangi takımlara geçeceği şuan bilinmiyor.
arabali sözlük whatsapp grubu'nda dün konuştuğumuz konulardan birisi. Audi'nin çekilmesinin ardından (bkz: diesel gate) skandalı tazminatlarıyla boğuşan vag grubunun son kararı. Ucpedal'ın wrc'den soğumasına sebep olacak bir karar (swh). Hayırlısı olsun
Citroen'in yeniden Ogier ile konuşmaya başlamasına neden olan olaydır.
son zamanlarda aldığım haberler arasında beni en çok üzen ve sarsan haberdir. hala atlatamadım.
Citroen ve Kris Meeke ile Hyundai ve Thierry Neuville ya da Hayden Paddon'ın ciddi şekilde şampiyonluk şansının yolunu açan karardır.
Volkswagen'in teknik gelişimden sorumlu yönetim kurulu üyesi Frank Welsch'in hakkında; "Volkswagen markası büyük zorluklarla karşı karşıya. Tüm çabamızı geleceğin teknolojilerine yoğunlaştırmamız gerekiyor. Ayrıca Volkswagen olarak artık müşteri yarışlarına odaklanmak istiyoruz. Müşterilerimize en iyi ürünleri sunmak istiyoruz. Pist yarışları için GOLF GTI TCR ve Rallycross için Beetle GRC'yi hazırlayacağız. Ayrıca R5 kurallarına göre yeni bir Polo geliştireceğiz." diye açıklama yaptığı haber, olay, durum.
beklenen veda klibini buradan seyredebilirsiniz.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri