Özellikle ülkemizde bulunan, volkswagen müşterisinin arabasını satarken çok mutlu olmasını sağlayan durum. Bu olay özellikle de volkswagen golf fiyatlarında mevcut.

Ülkemizde sıfır volkswagen almış olmak aynen şu anlama geliyor; buna tepe tepe 2 sene binerim daha sonra da aldığım fiyata yada yakınına satarım. Enflasyon karşısındaki kaybınız dışında başka kaybınız olmuyor.

Volkswagen otomobillerine talep o kadar fazla ki, sıfır almak için genellikle sıraya girmeniz gerekmekte. Bu da ikinci ellerinin daha hızlı satılmasına yol açıyor, hızlı satılan otomobilin fiyatı da otomatikman yükseliyor.

Zarar etme endişesi duymak istemeyen kişilerin tercihi bu yüzden genellikle VW.
Doğru olan önerme. Hatta o kadar doğru ki zaman zaman ikinci el satış fiyatı sıfırından daha pahalı olan otomobillere rastlamak da mümkün. Şöyle ki Volkswagen jetta'larda bir ara inanılmaz bekleme sıraları vardı, insanlar sıfırı için 3 ay bekleme gel 3.000 tl daha ver 500 kilometredeki Jetta'yı kap diyordu. Ülkemizdeki satış dinamikleri çok farklı.
'Dedem ev alma volkswagen al diye boşuna dememişler' demek istediğim önerme. İkinci elde gerçekten en az kaybettiren hatta kazandıran otomobil markası.
sağlam araba ürettiklerinden kaynaklanan durum.
Güzel tasarım yapan kaliteli malzemeler kullanan firma aynı zamanda baz donanımda bile size gerekli donanımları sunuyor.Selefleri arasında hep öncü modeller çıkarması teknoloji bakımından daha fazla seçenek sunması araç yaşlanırlen değer kaybını azaltıyor.
Genellikle çamur atılan bir firma olmasına rağmen nedense ?!? ikinci elde değer kaybetmez. Evet bazen saçma hamleler yapabiliyorlar ama şu an otomobilleri için fiyat/performans oranı çok yüksek. Rakipleri 3 haneli rakamlardan araba satarken bu arkadaşlar hala öyle bir zam yapmadılar. İkinci el benim için önemli olsa ben de gider vw alırdım.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri