• / 2
4 silindir 2.0 tdi motorların emisyon testlerinin manipüle edilmesinden dolayı kesilmesi ihtimal dahilinde olan cezadır. böyle bir ceza kesilir ise bu yükün altından kalkmak çok zor olacak, araç başına 37.500 dolar ceza kesilmiş olacak. volkswagen group'un batışına sebep olabilir.
fan boyların hemen emisyonlar yüksek değil aslında devletin cezaları yüksek diye savunacağı olay
(bkz: araba pahalı değil vergiler yüksek)
doğruysa volkswageni üzecek bir durum olur.
Acısını Doğuş aracılığıyla bizden çıkarmasınlar da
Bence gelişmeyecek durumdur. volkswagen demek Almanya hükümeti demektir. Kimse de kocaman hükümeti karşısına almaz. Ufak da olsa bir ceza kesilecektir ama o 18 milyar falan olmayacaktır.
golf un 120bin olacağının habercisi hadise
Volkswagen firması Amerika'da dizel araçlarına hileli yazılım yüklemiş. Böylece emisyon ölçümlerinde test cihazını kandırdığı ortaya çıkmış. Çevreye 40 kat daha fazla zarar veren araçlarını hatasız gösteren özel bir yazılım sayesinde yapmışlar bunu. Bu olay tespit edilince de VW USA Başkanı Michael Horn özür dileyip " işi tamamen batırdık " açıklamasını yapmış. Tahmin edilen ceza; ABD'ye ödenecek miktar; 18 Milyar $...VW hisseleri %23 değer kaybı yaşıyormuş, firmanın piyasa değeri 25 Milyar $ erimiş. Ha bu durum Türkiye'deki VW kullanıcılarını etkiler mi? Sanmam. Hala tok kapı sesi diye bu markanın araçlarını alanlar var. Bir de tahmin ediyorum ki, o hileli yazılımı hazırlayan bizden biridir kesin. Memleketimizdekilerin aklı böyle şeylere iyi çalışır. Ne diyeyim, bu kadar hızlı yümenin bir cezası olacaktır tabi.
Emisyon değerleri ile oynayabilmek için farklı yazılım kullanılmış. Bu şekilde emisyon değeri düşük çıkıyor ve daha çok araba üretebiliyorlar. Kyoto sözleşmesi gereğince belli bir toplam emisyon değeri kadar araba üretilebiliyor. Emisyon değerlerini az tutarak daha çok araba üretip satmış Volkswagen. %20 değer kaybı çok fazla bir kayıp, dün de firma Ceo'su istifa etti.
An itibariyle İsviçre'de yasaklanmalarına sebep olan durum.
Ülkeler bu şekilde tepki koymaya devam ederlerse olay çok kötü yerlere gidecektir..
Doğuş o araçları alır buraya getirir 7-8 ay veriyorlardı çünkü şimdi stok fazla olunca bizimkiler kapış kapış alır Hayylaaynn bazatları . O değil de Emisyon düşürmek için araçların beygirlerini kısmasınlar ? 1.3 Cdti ye laf ederken kendileri 1.6 80-90 beygire binerler mi acaba ?
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir