vw'nin heybetli suv aracı.
Touareg V6 BMT 3.0 TDI SCR 262 PS Tiptronik modeli 358.468,50 TL gibi bir fiyata satılmakta olan en büyük volkswagen'dir.

Yollarda çok fazla görülmemesinin sebebi, bu otomobilin müşteri portföyünün biraz şekilci olmasından kaynaklanıyor. Bunu almaktansa gidip 3-5 koyup daha heybetli daha markalı bir suv alıyorlar.
2002 yılında üretimine başlanan volkswagen ailesinin en iri üyesi olan suv. lüks crossover grubuna üye bu arkadaş, vw'nin bratislava'daki fabrikasında üretilir.

vag, audi ve porsche ekiplerinin bir araya gelerek hem off-road olsun, hem de sportif bir görüntüsü olsun amacıyla tasarlanmıştır. aslında audi q7 ve porsche cayenne ile aynı platformu paylaşır.

2002'den bu yana üçüncü kasasını kullanmaktadır. ilk çıkan ve çok tutulan 7l kasası tam sekiz yıl üretimde kaldı. 2011'de çıkan 7p5 kasası daha parlak ve daha oyuncağımsı bir havaya büründü. ki satış rakamlarında yaşadıkları düşüşten mütevellit bu sene içerisinde tekrar 7l kasasına dönüş yaptılar.

model ismi ise, kuzey afrika'da yaşayan tuareg halkından gelir. belli bir ülkeleri olmamasına rağmen geniş bir alana yayılmışlardır. özellikle çöl gibi zor yaşam şartlarına karşı olan adaptasyonları muhtemelen markaya ilham kaynağı olmuştur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri