yeni tiguan'ın uzun versiyonudur.

mqb platformunu kullanacak olan yeni tiguan lwb, meksika'daki puebla fabrikasında üretilecek. hatta bir adet otomobilin gövde montajı tamamlandı bile. üretimi 2017’nin ilk çeyreğinde başlaması beklenen yeni modelin daha önce amerika ve çin piyasalarına gönderilmeyeceği açıklanmıştı. güncel bilgi ise, amerika'ya ihraç edilip sadece çin'e ihraç edilmeyeceği yönünde.

otomobilin teknik özellikleri ise şöyle:
uzunluk: 4699 mm
genişlik: 1838.96 mm
yükselik: 633.22 mm
aks açıklığı: 2791.46 mm
tüm dünyanın aksine daha uzun aks aralığını tercih eden ve hatta çoğu üst düzey markanın sırf buraya yönelik araç ürettiği çin piyasasına gönderilmemesini anlayamadığım modeldir.
orada satmayacaksan nerede satacaksın.
tiguan'ın long wheelbase modeli. çin pazarına düşmesi uzun sürmez.
kamuflajsız ilk görüntüsü internete düşmüştür.
bana kalırsa vw kendini bitirmiş. rezil bir tasarım.
arabaları ek parçalar ile uzatma trendinin devamıdır.
Volkswagen daha önce ABD ve Çin pazarı tiguan xl adındaki uzatılmış modelini avrupa için 3 koltuk sırası ile Allspace adındaki modeli fuar öncesinde tanıttı.

Normal Tiguan modeline göre iki dingil arası mesafe 109 mm daha uzun ve toplamda 215 mm daha uzun boya sahip. Normal modelinden daha iyi diz mesafesi ve bagaj hacmi de sunuyor.

Motor olarak ise normal Tiguan da bulunan 1.6 turbo dizel seçeneği bulunmuyor ayrıca 1.4 lt 125 ps seçeneği de sunulmamış, sadece 1.4 lt 150 ps ile geliyor. 2.0 lt de ise 220 ps ve 180 ps seçenekleri sunuluyor.
Tümü 2.0 lt hacme sahip turbo-dizel motorlar ise sırasıyla 150 ps, 190 ps ve 240 ps güç seçeneklerine sahip. 180 ps ve üstündeki dizel veya benzin tüm motorlar sürekli 4x4 sistemi 4Motion ile donatılırken DSG otomatik şanzıman da standart olarak sunuluyor.

180 ps'in altındaki güç seçeneklerinde ise DSG otomatik şanzıman opsiyon listesinde bulunuyor. Fiyatı ise henüz açıklanmamış.
Avrupa lansmanı Cenevre Fuarı'nda yapılacak olan modeldir. Önce sadece Meksika üretimi dediler, ardından Çin'e de gönderildi ve şimdi de Avrupa'da satışa çıkıyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri