volkswagen tiguan altında konumlanacak ve volkswagen golf şasisi üstüne inşa edilecek olan vw'nin yeni nesil crossover'ıdır. 2014 yılından beri üretilmesi planlanan bu arkadaş tüm markalarda yaşanan emisyon skandalı olayından sonra bir süreliğine askıya alınmıştı.

1.0 ve 1.4 litrelik tsi motorlar ile üretilmesi planlanıyor ama bunların yanında 1.5 tsi motorun da kullanılması gündemde.
tiguan'dan daha ucuza satılacağından dolayı eğer ülkemize girerse en az volkswagen golf kadar göreceğimiz otomobil olacaktır.
volkswagen golf ile volkswagen tiguan arasındaki boşluğu doldurma göreviyle üretilecek olan yeni modeldir.

2018'de piyasaya çıkması beklenen model golf'e oranla daha yüksek bir fiyatla alıcı arayacak. motor tercihlerinin yeni golf'le aynı yönde kullanacak olan model, benzinlide 1.0 tsi ile 1.5 tsi gibi küçük hacimli, dizelde ise yeni 1.5 tdi motor seçeneğine yoğunlaşacak. elbette en büyük özelliklerinden biri 4motion dört tekerlek çekiş sistemi de daha yüksek hacimli motorlarla sunulacak.
kadınların ayıla bayıla alacakları otomobil. yerden yüksek olsun da ne olursa olsun.
bir tiguan kullanıcı olarak çıkmasını istediğim araçtır kendileri çıksın ki tiguana sadece yuksekliği için binenler ona yönelsin
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri