VW'nin Tiguan'dan küçük olarak tasarladığı yeni SUV modelidir. Konsepti olan T-Roc Concept üzerine şekillenmiştir.

VW Golf’te kullanılan MQB platformu üzerine geliştirilen otomobil piyasaya çıktığında MINI Countryman, Audi Q2 gibi modellerle rekabete girecek.

Tasarım olarak VW’nin diğer modellerini andıran otomobil Tiguan’a göre 252 mm kısa ve 81 mm alçak bir yapıda. Önde geniş ızgara, ince far yapısı modelin VW olduğunu açık şekilde ortaya koyarken arkada yine basit ama etkileyici far tasarımı, profilde ise biraz daha hareketli ve dinamik çizgiler dikkat çekiyor. Hem kapıların hem de arka tamponun altındaki plastik parçalarsa otomobile gerçek SUV havası katarken tasarımının da renkli olmasını sağlıyor.

T-Roc’un kabini Golf’ü andıran bir yapıda. Markanın çok sevilen Active Info Display ekranı aynı şekilde burada da kullanılırken, dokunmatik infotaintment ekranı ve Beats Audio gibi opsiyonlar otomobilde alınabiliyor. Gövde rengindeki ön konsolda modele özgü bir detay.

T-Roc’un 445 litrelik bagajı koltuklar yatırıldığında 1290 litreye kadar genişletilebiliyor. Audi Q2’nin bagaj hacminin 405 litre olduğunu düşündüğümüzde T-Roc’un bu konuda öne çıktığını söyleyebiliriz.

Otomobildeki motor seçenekleri de tıpkı platformu gibi Golf’den alınmış. Benzin motorlarda 1.0 TSI 110 bg 3 silindirli, 1.5 TSI 150 bg 4 silindirli (silindir deaktivasyon özellikli) ve 2.0 lt TSI 200 bg’lik alternatifler bulunuyor. Dizellerdeyse 1.6 TDI 115 bg ve 2.0 TDI 150 ve 190 bg’lik üç seçenek yer alıyor. 2.0 litrelik motor DSG şanzıman ve dört çekerle birlikte geliyor. Diğer modeller standart olarak önden çekiş ve manuel şanzımanla alınabiliyor, bunun yanında ekstra ücret karşılığında DSG otomatik vites kutusunu da alabiliyorsunuz.

Otomobilin şubat ayı sonunda Türkiye'de satışa sunulacağı kesinleşmiştir.
1.5 TSI ACT 150 HP/DSG/Highline kombinasyonuyla 192 bin TL fiyat etiketiyle satışına başlanmış otomobil. Avrupa'da da bir süredir satıştaydı.
Şimdilik tek motor seçeneğiyle Türkiye pazarına girmiş modeldir. Yakın zamanda farklı motor seçeneklerini de görebiliriz. Yalnız o fiyat o boyutta bir araç için biraz fazla. Sonuçta burada B ile C segmenti arasında yer alan ve 4234 mm'lik bir araçtan bahsediyoruz.
Cabriolet versiyonu çıkmıştır.

Range Rover Evoque Convertible'a burun kıvıran halkımız bunu da sevmeyecek, hatta sahibine laf atacaktır.
Cabrio versiyonu tek bana hoş görünmüyordur umarım,imkanım olsa düşünmeden alırım
Tabi hard-top versiyonu da gelirse
Cabrio versiyonu kişisel kanaatimce exterior olarak volkswagen’in eski cabriosu eos’tan daha güzel olan otomobil. 1.5 tsi ve 1.6 tdi ile türkiye’de, zamanında eos’un sattığı kadar satacak, ötesine geçemeyecektir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri