kimsenin düşünmediği, sanırım audi a1 seven sayısının düşük olmasından dolayı pek konuşulmayan karşılaştırmadır. audi a1'in şu anki satış fiyatı 80.000 tl'den başlıyor, volkswagen polo ise 46.000 tl'den.

yukarıda verdiğim fiyatta gelen motor - şanzıman - donanım 3'lüsü tabii ki çok farklı. a1 daha dolu ve 1.0 tfsi motor ile gelirken, polo 1 litrelik atmosferik motor ile geliyor.

a1'in kabin malzemesi polo'nun üstünden atlar ikiye böler, polo çok mütevazi.

ikinci el satışlarını düşünecek olursak a1 zor satılıyor, polo belki de gününde satılabiliyor.

sonuç olarak a1'in neden hiç satmadığını konuşmamıza çok gerek yok, en düşük donanımlısının fiyatı 80.000tl.
fiyat farkından dolayı kıyaslanamayacak olan iki otomobildir. audi a1 almak için çıldırmış olmak ya da tuvalette para çıkartmak falan gerekiyor. marka algısı falan derken bence suyunu çıkardı audi tarafı.
Zengin, para umrunda olmayan, crossover'ın yüksek olsun kızım binsin düşüncesiyle henüz tanışmamış babaların kızlarına alacağı araba a1 olacaktır ama fiyat bakımından karşılaştırmanın galibi polo'dur.
İkinci el iyi durumda A1 bulursam 0 poloya tercih edeceğim arabadır.
Güzel yol tutuyor , Sürüşü keyifli sayılı audilerden biri ve malzeme kalitesiydi müzik sistemiydi premium olduğunu belli ediyor. A1 iyidir
Audi A1 kullanmadım ancak her ikisininde parasının arabası olmadığını söylemek isterim. En üst donanımlı bir Polo kullandım kısa dönemde çok memnundum çünkü araçtan çok bi beklentim yoktu. 1 haftalık süreçte hem rakiplerine göre az yakıyordu (1.4 tdi 90hp DSG 2200 km ortalaması 4.4lt/100km) hem de donanım olarak doluydu (sunroof, ön-arka park sensörü, kararan dikiz aynası, alaşım jant, Büyük Multimedya ekranı) küçük ve kıvrak oluşundan dolayı tüm ihtiyacımı karşıladı açıkcası. Hatta o dönemde ben de kendime bundan alsam bi tane diyip kullandığım aracın fiyatına baktığımda şok olmuştum. Neyse sonuç olarak sıfır km olarak param olsa dahi her iki aracı da tercih etmem o fiyatlara.
Bi ustumdeki entry e katiliyorum o fiyatlara 2. El golf, leon, pek donanimli olmasada a3 alinabilir bu fiyat politikasiyla peynir ekmek gibi satmalari sasirtici ayrica a1 in fiyatinin yuksek olmasinin sebebi bence vag grubunun bi nevi satis teknigi
fiyat performans açısından da, şekil şemal açısından da kazananın volkswagen polo olduğu karşılaştırmadır.
A1'e verilen paraya her zaman acımışımdır. Aynı donanımlara sahip bir Polo daima kat kat üstündür.
sınıf olarak aynı kategoride yer almasına karşın arasındaki fiyat uçurumuyla makul bir kıyaslamanın yapılamayacağı karşılaştırma.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri